lo mundurowe3

Małopolski Kurator Oświaty – Aleksander Palczewski kolejny raz wręczył podziękowania dyrektor szkoły, nauczycielom i uczniom za udziały w uroczystościach związanych z obchodem rocznic historycznych i świąt państwowych oraz za kształtowania wśród młodzieży tożsamości narodowej i poczucia identyfikacji z Rzeczpospolitą Polską.

W bieżącym roku szkolnym młodzież „mundurówki” zdobyła tytuł najlepszej klasy mundurowej w Polsce w 2015 r. podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych. Pierwsze miejsce w zespołach męskich zdobyli uczniowie: Dawid Hrabia i Dawid Stach. Po najwyższą lokatę w zespołach mieszanych sięgnęli: Natalia Celin i Dawid Krawiec, natomiast na drugim miejscu uklasyfikowali się Dominika Mączka i Maciej Leja. Nagrodą dla zwycięskiej pary są złote indeksy dające możliwość studiowania na wybranej przed laureatów wyższej uczelni.

Uczniowie „mundurówki” przez cały rok aktywnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, które odbywają się na pływalni oraz na ściance wspinaczkowej. Pod kierunkiem trenera Zbigniewa Białego szkolą się w sztukach walki, intensywnie doskonalą swoje umiejętności o czym świadczą zdobyte tytuły mistrzów Polski i Europy. Bartosz Kulanty, który w latach 2014-2015 został powołany do Kadry Narodowe Polski zdobył podwójne mistrzostwo Europy, ponad to jego osiągnięciami są : 

– I miejsce i złoty medal w Pucharze Polski w sztukach walki IMAF w Żaganiu i wicemistrzostwo Polski seniorów w jujitsu we wrześniu 2014 roku. Natalia Celin – „szkolne sreberko” oprócz treningów w szkole trenuje w klubie „Samuraj”. W styczniu 2015 roku zdobyła srebrny medal Pucharu Polski juniorów w jujitsu, w marcu 2015 roku – medal brązowy oraz w tym samym miesiącu zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów w jujitsu.

lo mudurowe1

W czerwcu 2015 roku oboje będą startować w Mistrzostwach Polski w sztukach walki federacji IMAF, a we wrześniu 2015 roku w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w jujitsu. Ponadto Bartosz Kulanty we wrześniu bieżącego roku będzie reprezentował nasz kraj w turnieju BalkanCup w Bośni i Hercegowinie.

Kolejny sukces naszego ucznia! W dniach 21-24 maja 2015 roku w Kucobach odbyły się Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej „Puchar MEN” oraz Mistrzostw Ligi Obrony Kraju organizowane przez LOK, Polski Związek Radioorientacji Sportowej. Uczeń klasy I Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego w Olkuszu ZDZ w Katowicach – Daniel Milej zdobył złoty medal w biegu klasycznym pasmo 144 MHz oraz srebrny medal w Foxoringu pasmo 3,5 MHz, a także srebrny medal w wieloboju łączności.

lo mudurowe

Uczniowie konkurują z zawodnikami klubów strzeleckich i rezerwistami Wojska Polskiego. Na tym polu również odnoszą sukcesy zdobywając tytuły wicemistrzów. Na tak wysokie lokaty młodzież pracuje w trakcie całego cyklu kształcenia. Corocznie uczestniczy w dwóch pięciodniowych poligonach, bytowaniach i zajęciach terenowych. Ponadto szkoła jest beneficjatem projektu Ministerstwa Obrony Narodowej : „Pielęgnowanie tradycji oręża polskiego, patriotyzmu i kształtowania sprawności fizycznej wśród młodzieży”, który jest realizowany od maja do listopada bieżącego roku. Każdy uczeń LO jest przeszkolony w zakresie BHP i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie mają możliwość poznania wielu wspaniały osobistości, które aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Są to generałowie Wojska Polskiego, generałowie brygadierzy Straży Pożarnej, Jurajska Grupa GOPR, posłowie, senatorowie RP, czynni żołnierze i rezerwiści Wojska Polskiego oraz zasłużeniu kombatanci.
Podwoje szkoły są otwarte, szczególnie dla tych, którzy lubią sport i przygodę.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące o profilu mundurowym w Olkuszu ZDZ w Katowicach

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pineska
Pineska
8 lat temu

Mnóstwo kultury, wyrażeń z języka potocznego, dużo serca i pracy, to wszystko sprawia, że http://edukacja.net/topic/1671-korepetycje Niemcy, Francuzach i języku francuskim jest moim ulubioną stroną językową. Polecam dla zainteresowanych korepetycje intensywny francuski Katowice. Chociaż w wielu państwach nie jest on językiem rodzimym, języka francuskiego używa się w wielu sektorach życia publicznego : w urzędach, w wojsku, w języku prawniczym, mediach, handlu i dyplomacji.