wasze interwencje nowe

Mieszkańcy olkuskiego osiedla Czarna Góra chcą lepszych połączeń komunikacyjnych z centrum miasta. Władze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” nie mają w planach uruchomienia nowych linii autobusowych na tym osiedlu. Skąd zatem na ulicy Dworskiej wzięły się przystanki?

O komunikacyjnych potrzebach olkuszan pisaliśmy wielokrotnie. Jedną z ostatnich tego typu interwencji otrzymaliśmy od mieszkanki ul. Dworskiej. – Około miesiąca temu na początku ulicy pojawiły się tablice przystankowe, ale do tej pory brak jednak jakichkolwiek informacji o kursach. Podobnie sprawa wygląda na końcu ulicy, w okolicach Biedronki, gdzie znaki stoją już bardzo długo. Jedyna umieszczona informacja to przyklejona kartka, że autobus jadący z ul. Orzeszkowej nie zatrzymuje się na tym przystanku. Może ktoś pomyśli o mieszkańcach Czarnej Góry i ułatwi nam dotarcie do centrum miasta: po zakupy, do lekarza, na cmentarz. Wiele osób mogłoby skorzystać z dojazdu w okolice Skweru, gdzie mieści się przychodnia oraz apteka. W mojej okolicy prawie w każdym domu mieszkają starsze osoby, które już nie jeżdżą własnymi samochodami – napisała do nas olkuszanka.

Na ulicy Dworskiej rzeczywiście są dwa przystanki. Kto zatem je tam zlokalizował? Na pewno nie organizator miejskiej komunikacji. – Autobusy ZKG „KM” nie kursowały i nie kursują ul. Dworską. Póki co, nie planujemy uruchomienia żadnej linii przejeżdżającej tą ulicą. Nie występowaliśmy do Zarządu Drogowego o umieszczenie na tej ulicy przystanków – mówi Dawid Przybylski, rzecznik prasowy ZKG.
Kto zatem ustawił znaki informujące o przystankach? Jak się okazało, zostały one ustawione przez Zarząd Drogowy po interwencji posła Jacka Osucha. Parlamentarzysta wystąpił do zarządcy drogi dwa lata temu w imieniu mieszkańców korzystających z prywatnej linii Orzeszkowa – osiedle Słowiki.

Jak myślicie, czy ZKG powinno uruchomić linię autobusową przez ul. Dworską? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
8 lat temu

Tak jest… prywatna linia komunikacyjna, żeby kilkunastu wiekowych staruszków na Święto Dyszla we wtorek, albo piątek zawieźć. Sami w tych domach mieszkają czy jak?