Olkusz

To było przeżycie! 10 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się koncert laureatów Olkuskiej Nagrody Artystycznej oraz – jak to powiedział Zastępca Burmistrza Marcin Wiercioch – przyszłych laureatów.

Wystąpili: laureaci – Dorota Stachowicz-Mączka (śpiew) i Piotr Kalicki (fortepian) oraz przyszli laureaci: Rozalia Dessauer i Anita Szopa – śpiew, Michał Mączka (skrzypce), Kamil Gumiela (saksofon), Marcin Wiercioch – prowadzenie, akordeon i odrobina kabaretu, Piotr Południak – kontrabas oraz Bartłomiej Szczepański – perkusja. Warto wspomnieć, że Piotr Południak jest nie tylko muzykiem, ale i lutnikiem – grał na zaprojektowanym przez siebie i własnoręcznie zrobionym instrumencie, który brzmi jak kontrabas.

Zaczęło się od Bacha i skończyło na nim, gdyż „Zacznij od Bacha” utalentowani artyści zaśpiewali i zagrali również na bis ku radości wiwatującej publiczności.

Na początku przeżyliśmy chwilę niepokoju, gdy Marcin Wiercioch oznajmił, że wyczerpały mu się baterie. Na szczęście okazało się, że chodziło o baterie od odsłuchu, w związku z czym usterkę dało się łatwo usunąć.

Oklaski i owacje widzów witały każdy przebój wykonany z najwyższym profesjonalizmem.

Koncert był fantastyczny; czekamy niecierpliwie na następny w tym samym wykonaniu.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze