Olkusz

11 maja w Podziemnym Olkuszu odbył się wernisaż wystawy „Po drugiej stronie obrazu” autorstwa Antoniego Kreisa. Każdy, kto ma do czynienia z fotografią, zna to nazwisko. Artysta fotografik, od 2003 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Fotografuje od 12 roku życia. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych. Antoni Kreis w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych był też wielokrotnie nagradzanym autorem filmów amatorskiego kina niezależnego. Jest autorem filmu „Piosenka dla robotnika rannej zmiany”, jednego ze stu najlepszych filmów krótkometrażowych polskiej kinematografii, a tym samym znalazł się w zbiorach Filmoteki Narodowej. Był uczestnikiem ponad dwustu wydarzeń i wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, autorem blisko stu wystaw indywidualnych.

Jednak to nie wszystko – jest człowiekiem pasji i talentów wielu. Muzyk estradowy, kompozytor, autor tekstów poetyckich, plastyk. Ma opinię twórcy nieprzewidywalnego. Sam zresztą uważa, że fotografia nie może być nudna, sztuka powinna być nieobliczalna. Za swą działalność artystyczną został w 2023 r. odznaczony brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Wystawa jest niezwykła. To nie tylko fotografie. Znajdziecie tu i instalacje i zastosowanie sztuk plastycznych. Tego opisać się nie da, to trzeba zobaczyć i przeżyć, do czego serdecznie zapraszamy.

Jak mówi ten niezwykle wrażliwy artysta „…Myślą przewodnią zawartą w tych wszystkich moich obrazach jest nie ich strona wizualna, ale możliwość interpretacji, poszukiwania treści jaką próbowałem przekazać tworząc te cykle”.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze