1

„Dzielne Zuchy”, czyli grupa 5-latków z Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego na dwa lata rozłożyła sobie realizację projektu „Olkusz moje miasto” i krok po kroku ten plan wypełnia.

Odwiedza miejsca atrakcyjne turystycznie (w ramach zdobywania odznaki „Małego Miłośnika Ziemi Olkuskiej”), ale także miejsca, które stanowią swoistą tkankę miejską. Przede wszystkim jednak przedszkolaki odwiedzają ludzi, którzy te miejsca wypełniają i tworzą. Nadszedł czas na sprawdzenie, gdzie w Olkuszu jest Komenda Powiatowa Policji i kto tam pracuje. Przedszkolaki zostały przywitane przez sierż. szt. Marikę Guzik-Gajdę, która zaprosiła je do dużej auli, w której odbywają się szkolenia teoretyczne oraz uroczystości policjantów, ale służy ona również jako pomieszczenie gościnne.

2

Pani policjantka opowiedziała przedszkolakom o charakterze swojej pracy, swoim mundurze i broni (podczas pracy w komendze zdeponowanej w specjalnym pomieszczeniu) oraz przypomniała o bardzo ważnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu pieszym i drogowym. „Dzielne Zuchy” miały też okazję zadać pytania o różne nurtujące je kwestie w zakresie postępowania z przestępcami albo rodzajów broni używanych przez policjantów.

5

Swoją pracę w policji zaprezentował także technik kryminalistyki asp. szt. Piotr Śliwiński, który swój podręczny warsztat pracy, czyli dużą walizkę z potrzebnymi narzędziami zawsze ma przy sobie. Każdy przedszkolak miał możliwość wykonać odcisk swoich linii papilarnych na pamiątkowym dyplomie, a w prezencie otrzymał specjalną bransoletkę.

3

Niezwykłym wydarzeniem dla „Dzielnych Zuchów” było zobaczenie z bliska policyjnych radiowozów i jeszcze specjalnie dla nich włączenie tzw. koguta wraz z sygnałem dźwiękowym. Na koniec przedszkolaki weszły głównym wejściem do komendy, żeby zobaczyć, jak wygląda zwykła droga człowieka, który ma jakąś sprawę do policji i kim jest niezwykle ważna osoba recepcjonisty. Ta ze wszech miar udana wizyta będzie z pewnością jednym z lepiej pamiętanych przez przedszkolaki wydarzeń z przedszkolnego życia.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze