kronika policyjna

Próba włamania do sklepu jubilerskiego w Olkuszu
27 listopada 2013 roku policja została powiadomiona o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów jubilerskich w Olkuszu. Nieustalony do chwili obecnej sprawca, używając łomu, wyłamał okno. System alarmowy, który się włączył, spłoszył włamywacza. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci wydziału kryminalnego.

Olkusz. Włamanie do sklepu meblowego
26 listopada 2013 roku nieustalony sprawca dostał się do wnętrza sklepu meblowego, z którego ukradł laptopa, elektronarzędzia różnego typu, cztery telefony komórkowe oraz pieniądze. Zgłaszający oszacował straty na kwotę 7.000 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Kradzież szyn kolejowych w Bukownie
W nocy z 28 na 29 listopada 2013 roku nieustaleni do chwili obecnej sprawcy ukradli szyny kolejowe, które składowane były w lesie przy szlaku kolejowym Bukowno – Sławków. Straty w wysokości 9.688 złotych poniosła spółka PKP Cargo. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie.

Kradzież roweru w Wolbromiu
29 listopada 2013 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł z klatki schodowej w bloku przy ulicy Bolesława Chrobrego w Wolbromiu rower marki Giant. Pokrzywdzony oszacował straty na 600 złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Potrącenie pieszego w Olkuszu
1 grudnia 2013 roku w Olkuszu na ulicy Sikorka pod koła pojazdu marki Opel Omega wtargnął pieszy – 25- letni mieszkaniec Olkusza. Olkuszanin z obrażeniami klatki piersiowej i złamanymi kończynami dolnymi przewieziony został do szpitala miejskiego. Kierujący oplem był trzeźwy. Policja ustala okoliczności i przyczyny wypadku.

Włamanie do jednej z firm na ulicy Wspólnej w Olkuszu

30 listopada 2013 roku w  Olkuszu na ulicy Wspólnej nieustaleni do chwili obecnej sprawcy dostali się do pomieszczeń jednej z firm. Skradziono m.in. beczkę z 30 litrami oleju napędowego, zestaw kluczy, elektrody, rurki miedziane. Straty wynoszą 8.500 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
Olkusz. Włamanie do domu na ulicy Dworskiej

3 grudnia 2013 roku w Olkuszu nieznany sprawca wyłamując okno w piwnicy wszedł do domu jednorodzinnego na ulicy Dworskiej. Skradziono m.in. biżuterię i tablet. Straty na szkodę mieszkanki Olkusza w trakcie ustalania. Postępowanie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze