piknik rodzinny3

 

Powyższe równanie jest kwintesencją idei przyświecającej ósmemu już Piknikowi Rodzinnemu w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu, który odbył się 2 czerwca. Atrakcje tego dnia przygotowane dla dzieci i rodziców mają uświetnić ich święto, ale też są wyrazem wdzięczności Dyrekcji i wszystkich pracowników przedszkola za wszelką pomoc i zaangażowanie rodziców w pracę i doskonałe funkcjonowanie placówki.

Tego dnia przy idealnej pogodzie (zaczarowanej, bo przecież jeszcze kilka dni temu za oknami był istny listopad) przedszkolny ogród zamieniony został w krainę zabaw i wszelkich przyjemności. Przybyłe całe rodziny przywitała dyrektor Bożena Urbaniak, która podziękowała za cały rok owocnej współpracy wręczając szczególnie zaangażowanym rodzicom dyplomy, przyznające im tytuł Darczyńcy Przedszkola. Darem są przecież nie tylko pieniądze np. na zakup pomocy dydaktycznych czy materiałów na uszycie pięknych strojów do tańca, ale także czas poświęcony np. na udekorowanie przedszkola do wszelkich imprez, które tu odbywają się zawsze z rozmachem i trzeba wiele pracy, by je przygotować.

 

piknik rodzinny

Po podziękowaniach przyszedł czas na wspaniały tort przygotowany przez panie kucharki oraz rytualne otwarcie Pikniku Rodzinnego a.d. 2015 z Koziołkiem Matołkiem i wspólnie wypuszczonymi w niebo balonami. Wtedy to moment był już właściwy na pokazanie choć wycinka całorocznej pracy dydaktyczno-wychowawczej, więc na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy: „Jagódki” z polonezem, „Biedronki” z chórem, który odśpiewał piosenkę o Koziołku Matołku, „Krasnoludki” z tańcem kwiatów, „Tropiciele” z zumbowym układem tanecznym pt. „Cowboy”, a „Wesołe Koziołki” z tańcem do muzyki klasycznej. Na koniec zaś jeszcze raz wyszli na scenę „Tropiciele” prezentując zebranej publiczności niesztampowy pokaz mody ekologicznej, przygotowany kilka tygodni wcześniej i przedstawiony przedszkolakom, a tak dobrze przyjęty, że padła propozycja pokazania go szerszej publiczności właśnie podczas Pikniku Rodzinnego. Zwłaszcza że to właśnie rodzice, jak zawsze niezawodni, wraz z dziećmi przygotowali prezentowane stroje.

piknik rodzinny1

Później na scenie królowała już pani Joasia, mama Maćka z „Jagódek”, ze swoim zespołem Kangurków z Sosnowca. Przygotowała wiele świetnych zabaw, w których z zaangażowaniem brali udział i przedszkolaki, i dorośli! Nie zapomniała też o malowaniu buziek, skręcanych fantazyjnie balonach ani zamykaniu w wielkiej mydlanej bańce. Każde dziecko mogło mieć zmyślnie zaplecione warkoczyki przez uczennice ZS nr 4 zaproszone przez mamę Lilianny z „Wesołych Koziołków”. Każde dziecko mogło też do woli bawić się w ogromnych dmuchanych gąsienicach i zamkach, których sponsorem był pan Marek Krzykawski, Prezes ZNP w Olkuszu. Na każde dziecko czekały pyszne kiełbaski i słodycze otrzymane od Zarządu Os. „Śródmieście” oraz od pani Iwony, mamy Bartusia z „Biedronek”, a także domowe specjały przygotowane przez panie kucharki. Był też pokaz drużyny ratowniczej z IV LO prowadzonej przez pana Michała, tatę Franka z „Tropicieli”. Jeśli o jakiejś atrakcji tu nie wspomniano, to tylko z racji ich wielości i różnorodności, o której z dumą zawiadamia cały zespół pracowników Przedszkola nr 3.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

piknik rodzinny2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze