kronika policyjna

 

Wolbrom. Pożar w bloku
Policja wyjaśnia dokładne przyczyny i okoliczności pojawienia się pożaru, do którego doszło 7 lutego na osiedlu Bolesława Chrobrego w Wolbromiu.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 9:30 w Wolbromiu. Policjanci zostali poinformowani, że w jednym z bloków wybuchł pożar. Spaliła się piwnica i nadpaleniu uległy przylegające do niej pomieszczenia. Z budynku ewakuowano około 60 osób. Na szczęście nie było żadnych ofiar. Po tym jak strażacy zakończyli akcje ratowniczo-gaśniczą, mieszkańcy wrócili do swoich domostw. Obecnie policja ustala przyczyny pojawienia się ognia. Trwa także szacowanie strat. W akcji ratowniczej brali udział strażacy, zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.

Powiat. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
8 lutego na olkuskich drogach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego realizowali działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W policyjną akcję zaangażowanych było 16 funkcjonariuszy. Mundurowi skupiali się głównie na wykroczeniach popełnianych przez kierujących w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Podczas działań ujawniono 105 wykroczeń polegających m.in. na wyprzedzaniu i omijaniu w rejonie przejść dla pieszych, przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść czy też parkowania na przejściu dla pieszych.

W okresie zimowym piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych by dbali o swoje bezpieczeństwo i przestrzegali przepisów ruchu drogowego a w okresie jesienno-zimowym, kiedy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona, korzystali z elementów odblaskowych.

Olkusz. Potrącenie pieszego na krajówce
46-latek – najprawdopodobniej nietrzeźwy, wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego opla. Do wypadku doszło wieczorem w niedziele tj. 10 lutego 2019 r. Po godzinie 21 na drodze krajowej 94 w Olkuszu. Pieszy nagle wtargnął na jezdnię, którą poruszał się dk 94 w kierunku Katowic samochodem osobowym 23-latek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 46-letni mieszkaniec miejscowości Olkusz najprawdopodobniej nietrzeźwy wtargnął na przejście dla pieszych, wprost pod jadący pojazd marki opel astra. Mężczyzna był ubrany na czarno i miał na głowie kaptur. W wyniku potrącenia pieszy doznał urazu kończyny dolnej i stłuczenia barku. Załoga pogotowia ratunkowego przewiozła rannego do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. Policjanci przebadali kierującego, na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania nie wzbudził wątpliwości funkcjonariuszy. Trwa postępowanie, które wyjaśni okoliczności tego wypadku.

Wolbrom. Zatrzymanie pijanego wandala
Policjanci prewencji zatrzymali w ubiegłym tygodniu pijanego 50-latka, który zniszczył drzwi wejściowe do piwnicy przy ul. Skalskiej w Wolbromiu. Mężczyzna miał blisko 3 promile. Twierdził, że chciał tylko przenocować. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W ubiegły piątek 8 lutego około godziny 7 rano, policjanci z komisariatu w Wolbromiu zatrzymali na gorącym uczynku pijanego 50-latka, który całkowicie zniszczył drzwi wejściowe do piwnicy. Mężczyzna włamał się do środka, by uciąć sobie drzemkę. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Na jego zachowanie nie było wytłumaczenia. Trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut z art. 288§1 kodeksu karnego – zniszczenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia

Powiat. Uważajmy na swój portfel
8 lutego około godziny 10:00 w Olkuszu w autobusie linii 461 nieustalony do chwili obecnej sprawca, ukradł z kieszeni kurtki portfel z dokumentami należącymi do olkuszanina. Mężczyzna stracił dokumenty i pieniądze w kwocie 320 zł. Do kolejnej kradzieży portfela doszło 9 lutego 2019 roku na jednym z osiedlowych sklepów w Olkuszu. Złodziej, wykorzystując sytuacje, skradł portfel, pozostawiony na ladzie sklepowej z pieniędzmi w środku. Mieszkanka Olkusza poniosła straty w kwocie 1380 zł. z Trwa policyjne dochodzenie w tych sprawach.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lulek
lulek
3 lat temu

.[quote name=”KPP”]Policjanci przebadali kierującego, na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania nie wzbudził wątpliwości funkcjonariusz[/quote]
Natomiast we mnie wzbudził niepokój,tak podany komunikat.
Był trzeźwy?
Czy ” był w stanie lub pod wpływem”?