GSKS Laskowa – LKS Kłos Olkusz 0:3 (21, 25, 21)
Trzeci mecz i trzecia pełna wygrana olkuskich siatkarzy. Tym razem podbili parkiet w Laskowej. „Kłos” lideruje w tabeli III ligi, z maksymalną liczbą puntów i bez straty seta.
Mecz początkowo był wyrównany. Obie strony walczyły punkt za punkt i trudno było wypracować przewagę. Sztuka ta udała się gościom, którzy wykorzystali błędy miejscowych. W ten sposób pierwszy set „Kłos” wygrał do 21.

Druga odsłona to ożywienie w zespole Laskowej. W końcówce było groźnie, ale Sowicki, R. Socha i Muchajer nie zawiedli w obronie. Środkowe ataki Zioły i Bartnika  pozwoliły gościom wyjść na prowadzenie, do tego cenne punkty mocną zagrywką pomógł zdobyć D. Socha. W trzecim secie olkuszanie popisali się skutecznymi blokami, głównie w wykonaniu Bartnika, D. Sochy, R. Sochy i Zioły. „Kłos” wypracował kilkupunktową przewagę. Efekt – wygranie spotkania 3:0.
– Wynik cieszy, może forma trochę mniej. Gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Do tej pory graliśmy ze słabszymi rywalami, gdy zagramy z wyżej notowanymi od nas, poziom wzrośnie. Na razie jesteśmy liderem w tabeli, bez straty seta. W pierwszym secie było sporo błędów po obu stronach. Popełniliśmy kilka błędów w zagrywce, a rywal dawał nam dużo punktów, atakując w aut lub w siatkę. W drugim secie Laskowa rzuciła wszystko na jedną szalę. My nie skończyliśmy kilku kontr, wdaliśmy się w chaotyczną grę i przeciwnik to wykorzystał. W trzecim secie prowadziliśmy od początku, kontrolowaliśmy grę. Zaczął funkcjonować blok i grało nam się łatwiej. Gospodarze nie byli w stanie nam zagrozić. Cieszy postawa środkowych w całym meczu, wykazali się stuprocentową skutecznością – opowiadał po meczu trener „Kłosa” Roman Socha.
„Kłos” zagrał w składzie: Karkos, Muchajer, Zioło, Kaliś, D. Socha, Bartnik, Sowicki, R. Socha, Lompart, Mentel, Borowski, Barczyk.
Olkuscy siatkarze w najbliższą sobotę, 16 października, podejmą u siebie Maraton Krzeszowice. Początek meczu o godz. 18.00.


„Kłos” zaprasza chłopców z rocznika 1994 i młodszych na zajęcia z piłki siatkowej. Treningi odbywają się w środy i piątki o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Olkuszu.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o