Łupem biżuteria

7 grudnia. Wczesnym rankiem olkuska Policja dostała zgłoszenie o kradzieży biżuterii z jednego z mieszkań przy ul. Nałkowskiej. Złodziej dostał się do środka, uszkadzając wkładki zamka w drzwiach. Właściciel wycenił straty na 900 zł. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Kobieca kraksa

7 grudnia. Około godz. 8:25 na Pazurku doszło do wypadku samochodowego, w którym udział wzięły dwa samochody prowadzone przez kobiety. Kierująca fordem mieszkanka Krzeszowic zderzyła się z volkswagenem, za którego kółkiem siedziała olkuszanka. Do szpitala z urazami kręgosłupa i głowy trafiły obie poszkodowane. Policjanci ustalają przyczyny kolizji.

Znikają portfele

7 grudnia. Już po raz kolejny na wolbromskim targowisku doszło do kradzieży portfeli i dokumentów. Tym razem ofiarami kieszonkowca zostały dwie kobiety – mieszkanki Dłużca oraz Śladowa (powiat miechowski).

Porysował karoserię

8 grudnia. Nieznany sprawca na ul. Krasińskiego w Olkuszu ostrym narzędziem uszkodził lakier zaparkowanego mercedesa. Właściciel poniósł szkodę na kwotę 600 zł.

Stracili sprzęt grający

9 grudnia. Na 400 zł straty wycenił olkuszanin, któremu z samochodu marki fiat skradziono radioodtwarzacz z głośnikami. Do włamania doszło na ul. Szkolnej. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Olkuszu.

Tego samego dnia w Kluczach, w godzinach wieczornych, nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego na ul. XXX-lecia volkswagena należącego do mieszkańca tej miejscowości i ukradł radioodtwarzacz o wartości 800 zł.

Potrącona nastolatka

9 grudnia. Po godz. 22 na przejściu dla pieszych przez drogę krajową 94 potrącona przez ciężarowe volvo została 16-letnia olkuszanka. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niezastosowanie się nastolatki do sygnalizacji świetlnej. Piesza z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Przeprowadzono również badania na obecność alkoholu w jej organizmie.

Feralne zakupy

10 grudnia. Podczas robienia zakupów w jednym ze sklepów na ul. Rabsztyńskiej, portfel z kartami bankomatowymi oraz kompletem dokumentów straciła mieszkanka Braciejówki.

Posiadał narkotyki

11 grudnia. W nocy na ul. Osieckiej, policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Zawady, przy którym znaleźli 1,5 g narkotyków (najprawdopodobniej marihuanę). Młody mężczyzna trafił do aresztu olkuskiej komendy.

Samochodowe wykroczenie „Trzy w jednym”

11 grudnia. O świcie w Wolbromiu na ul. Piłsudskiego, policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli fiata, kierowanego przez 28-letniego mieszkańca tej miejscowości. W organizmie mężczyzny znajdowały się blisko dwa promile alkoholu. Na tym problemy kierowcy się nie skończą. Okazało się bowiem, że wolbromianin nie zastosował się do orzeczenia sądu, nakładającego na niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny samochodu, gdyż upłynął termin ważności badań technicznych auta. Kierowca odpowie za popełnione wykroczenia.

Zuchwała kradzież paliwa

11 grudnia. Pod zasłoną nocy, w Bukownie na ul. Ogrodowej z baku ciężarowej Scanii, skradziono blisko 250 litrów oleju napędowego. Straty w wysokości 1400 zł poniósł mieszkaniec tego miasta. Postępowanie prowadzi Komisariat bukowieńskiej Policji.

Stracił 300 litrów oleju napędowego

12 grudnia. Pomiędzy 20:00 a 5:50, z zaparkowanego w Krzykawie na ul. Podgórskiej ciężarowego mercedesa, „wyparowało” około 300 litrów oleju napędowego. Straty szacuje poszkodowany mieszkaniec Dąbrowy Górniczej.

Kolejne łowy kieszonkowca

12 grudnia. Portfel z dokumentami i pieniędzmi na ul. Kościuszki w Olkuszu stracił mieszkaniec Bolesławia. Sprawcy kradzieży nie ujęto.


Kosztowne kopnięcie

12 grudnia. Około godz. 17 na ul. Bylicy, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego 26-letniego olkuszanina, który uszkodził samochód marki fiat, należący do mieszkańca Osieka. Sprawca kopnął w tylną część samochodu, uszkadzając tym samym błotnik. W organizmie mężczyzny wykryto ponad dwa promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Za swój występek może trafić do więzienia nawet na okres pięciu lat. Właściciel pojazdu wycenił stratę na 1000 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze