kronika policyjna

Olkusz. Kradzieże z włamaniem
Policjanci z Olkusza przyjęli zawiadomienie o włamaniu do mieszkania. Do przestępstwa doszło w okresie od 6 do 8 listopada br. na jednym z olkuskich osiedli.

Podczas nieobecności domowników, złodziej wszedł do mieszkania podważając drzwi balkonowe i po splądrowaniu pomieszczeń, ukradł biżuterię oraz pieniądze. Policjanci z komendy ustalają sprawcę tego zdarzenia. Do kolejnego włamania doszło 9 listopada w Wierzchowisku. Złodziej wykorzystał nieobecność domowników, wybił szybę w oknie, wszedł po pomieszczenia i ukradł biżuterię oraz pieniądze. Sprawą zajmują się policjanci z komisariatu w Wolbromiu.

Olkusz. Kradzież w autobusie
Mieszkaniec Olkusza powiadomił policję o kradzieży karty bankomatowej. Do kradzieży doszło 9 listopada br. Złodziej ukradł mężczyźnie kartę a następnie z bankomatu wypłacił pieniądze. Sprawą zajmują się śledczy z komendy.

Olkusz. Kradzież na targowisku
Policjanci z komendy zajmują się sprawą kradzieży portfela z dokumentami. Do zdarzenia doszło 9 listopada na targowisku. Mieszkaniec Olkusza stracił dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze.

Olkusz. Trzy miesiące aresztu za znęcanie się nad rodziną
Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował trzy miesiące aresztu wobec 27-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany 8 listopada 2018 roku przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. 8 listopada 2018 roku dyżurny olkuskiej komendy otrzymał informację, że w szpitalu na oddziale intensywnej terapii znajduje się 46-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej został pobity. Ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 27-letniego syna poszkodowanego. Jak się okazało podczas awantury domowej 2. listopada 2018 roku, 27-latek pobił swojego ojca, kopiąc go po całym ciele. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 207 kodeksu karnego tj. znęcania się nad rodziną. Jak ustalili policjanci, zatrzymany nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem, ale także nad babcią, z która mieszkał. 9 listopada Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec 27-latka trzy miesiące aresztu.

Komunikaty:

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia skody
Policjanci z Olkusza poszukują świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Skoda Octavia. Do zdarzenia doszło 26 października 2018 roku na parkingu przy cmentarzu w Olkuszu. Uszkodzeniu uległy prawe przednie drzwi pojazdu. Osoby, które mogą mieć informacje w tej sprawie proszone są o kontakt telefoniczny z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 234 lub 997.

Uszkodzono znaki drogowe
W okresie od dnia 29 do 30 października 2018 roku na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Zederman, nieustalony do chwili obecnej sprawca, uszkodził dwie tarcze znaków tj. C-9 (nakaz jazdy z prawej strony) i U-6a (tablica kierująca). Osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z policjantem zajmującym się tą sprawą nr tel. 32 6478 234 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze