socjalne 2

Od 17 maja ubiegłego roku na działce o numerze ewidencyjnym 1993 przy ulicy Witosa w Olkuszu trwa budowa nowych mieszkań socjalnych. Planowo inwestycja, dzięki której powstanie 21 lokali mieszkalnych, ma zostać ukończona do 30 września.

Mając na uwadze etap prac związanych z postawieniem budynku z mieszkaniami socjalnymi wraz z przyłączami, zjazdem z drogi głównej oraz parkingiem, na dzisiaj termin zakończenia robót wyznaczony na koniec września wydaje się być niezagrożony. Można więc przypuszczać, że jeszcze jesienią do mieszkań wprowadzą się nowi lokatorzy i to w komplecie, bowiem lista oczekujących na lokum socjalne jest długa – prawie cztery razy więcej chętnych niż miejsc. Obecnie gmina Olkusz dysponuje 87 mieszkaniami socjalnymi oraz 863 mieszkaniami komunalnymi.

W nowym budynku przy ul. Witosa, zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie z dwoma innymi budynkami socjalnymi, według pierwotnego projektu znajdzie się 21 mieszkań o średniej powierzchni 40 metrów kwadratowych z łazienką i aneksem kuchennym. Cała inwestycja wyceniana jest na prawie 3,4 miliona złotych. Ponad milion złotych z tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego, a resztę z własnego budżetu dołożyła gmina Olkusz.

Budowę realizuje firma ZRB Paciej Sp. z.o.o. w Olkuszu, która jeszcze w poprzednim roku wygrała postępowanie przetargowe. Z wykonawcą robót odpowiednią umowę podpisano w magistracie 8 maja 2018 roku, a już kilka dni później ruszyły prace budowlane.

socjalne 3

– Takie inwestycje są niezbędne, tym bardziej że zasób gminy na lokale jest w tej chwili za mały aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby, dlatego nie miałem żadnych wątpliwości podejmując decyzję o budowie mieszkań socjalnych. W mojej opinii, poprawa warunków bytowych jest dużą zmianą w życiu i motywacją do podniesienia się po różnego rodzaju niepowodzeniach, dlatego wierzę, że te mieszkania dla ich nowych lokatorów staną się początkiem lepszej przyszłości – mówi burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

socjalne 1

socjalne 4

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o