Olkusz

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu osobowego. Mężczyzna chciał zaparkować auto przy bloku i w trakcie manewrów uszkodził trzy zaparkowane tam samochody.  Na szczęście świadek tego zdarzenia zareagował i niezwłocznie wyjął kluczyki kierowcy, a amator jazdy „na podwójnym gazie” trafił w ręce policjantów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 22 października przed godziną 13, na Alei 1000-lecia w Olkuszu.  Dyżurny olkuskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili policjanci, kierowca fiata wjeżdżał na miejsce parkingowe i w trakcie manewrów, uszkodził trzy zaparkowane tam pojazdy. Świadek, który widział zachowanie kierowcy, podszedł do samochodu i wyjął kierowcy kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomił policjantów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że 33-letni kierowca ma ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna będzie musiał się liczyć z poważnymi konsekwencjami i za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Świadkowi zdarzenia dziękujemy za reakcję i udzieloną pomoc. Dzięki obywatelskiej postawie być może nie doszło do tragedii na drodze!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze