kronika policyjna

Olkusz. Policjanci ujawnili „podróbki” markowej odzieży
Funkcjonariusze zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny przejęli podrabianą odzież i wyroby galanterii. Wszystkie rzeczy były bezprawnie oznaczone znakami renomowanych marek.

W dniu 10 października 2018 roku Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Olkuszu, pracując nad nielegalnym procederem handlu rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w jednym z olkuskich sklepów odzieżowych, prowadzonym przez 37-letniego mieszkańca Krakowa, ujawnili i zabezpieczyli kurtki, bluzy, koszulki, buty, torebki, paski okulary i zegarek, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość części tych podrobionych przedmiotów wstępnie oszacowano na 132 tysiące i 200 złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciel sklepu wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Potrącenie nastolatki pod wpływem alkoholu
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę w Olkuszu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący osobowym mitsubishi, potrącił 15-letnią pieszą, która wbiegła na jezdnię wprost pod jego pojazd. Nastolatka z obrażeniami trafiła do szpitala.
Do zdarzenia doszło w sobotę 13 października około godz. 20:00, na skrzyżowaniu dk 94 z ulicą Rabsztyńską. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 15- latka wbiegła na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód. 28-letni kierowca nie zdążył zahamować i potrącił nastolatkę. Przeprowadzone badanie wykazało, że nieletnia była pod wpływem alkoholu. Dziewczynę z obrażeniami miednicy przetransportowano do szpitala dziecięcego w Krakowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz sprawa nastolatki trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Bydlin. Nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do kolizji
W niedzielę 14 października w Bydlinie, na skrzyżowaniu ul. Jurajskiej z Olkuską, 31-letnia mieszkanka gminy Klucze, jadąc pojazdem marki Toyota Yaris, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda. W wyniku zdarzenia 55-letni motocyklista z ogólnymi potłuczeniami i otarciami trafił do szpitala. Kierowców przebadano na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji kobieta odpowie przed sądem.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rzecorzeja?
Rzecorzeja?
5 lat temu

Targ w Wolbromiu sprawdzić po cywilu. I taka notka co tydzień będzie Panie i Panowie policjanci.Rybką się chwalicie a ławica Wam umyka.