kukiz1

Środa była dniem, kiedy na płycie olkuskiego rynku odbyła się konferencja prasowa ruchu Kukiz’15, na której pojawił się gość specjalny – europoseł Stanisław Żółtek. Nie zabrakło także kandydatów do Rady Miejskiej oraz funkcji burmistrza.

Według Miłosza Pałki ubiegającego się w najbliższych wyborach o stanowisko gospodarza Miasta i Gminy Olkusz, Srebrne Miasto może być rajem podatkowym, gdzie inwestorzy chętnie ulokują swoje firmy, jednocześnie dając zatrudnienie lokalnej społeczności.

Aby tak się stało, kandydat ma cztery konkretne propozycje: – Po pierwsze obniżenie opłaty targowej, pobieranej na prywatnym terenie od niewielkich przedsiębiorców, która często zabija mały biznes. Po drugie redukcja opłaty transportowej, skierowana głównie do logistyków i spedytorów, którzy wierzę, że spojrzą na Olkusz jeszcze bardziej przychylnym okiem. Ponadto wskazana jest obniżka wysokiego podatku od nieruchomości. Za każdy lokal użytkowy obecnie trzeba płacić horrendalne sumy, co zniechęca wielu potencjalnych najemców – przekonywał Miłosz Pałka.Niejako na dokładkę kandydat na szefa olkuskiego magistratu zapewnił o chęci utworzenia przyjaznego i innowacyjnego urzędu, w którym przedsiębiorcy znajdą fachową pomoc, a nie długie kolejki i problemy. 

Wsparcia Miłoszowi Pałce w środę udzielił europoseł Stanisław Żółtek – członek komisji budżetowej w Parlamencie Europejskim. – Swego czasu w latach ‘90 zarządzałem Krakowem. Trwało to dwa lata, ale przez ten czas nabrałem doświadczenia do oceny ludzi, do tego jakie skutki mają podejmowane decyzje. Program prezentowany przez kandydatów Kukiz’15 jest skuteczny, bowiem przyciąga inwestorów. Tak stanowią fakty – mówił europoseł Żółtek.

kukiz3

– Musimy wykorzystać nasze strategiczne położenie. Mamy mnóstwo terenów inwestycyjnych. Ściągnijmy tutaj firmy i zachęćmy przedsiębiorców, aby to właśnie u nas zostawili swoje pieniądze. Udało się w Niepołomicach, udało się w niedalekim Wolbromiu, więc tym bardziej może się udać w Olkuszu. To jedna z ostatnich szans żeby to zmienić. Dokąd będziemy płacić daninę z młodych ludzi dla innych miejscowości? To także ubytek intelektualny, bo niestety dzisiaj za pracą do innych ośrodków wyjeżdżają zdolni ludzie. Czas na zmianę tego trendu – zaznaczył Miłosz Pałka.

kukiz2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze