kronika policyjna

Pijany ojciec opiekował się dzieckiem
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał nietrzeźwy ojciec, który „opiekował” się 7-letnim dzieckiem. Pijanego ojca zastał kurator sądowy, który przyjechał do rodziny by przeprowadzić wywiad. O sytuacji natychmiast powiadomił policjantów z Komisariatu Policji w Wolbromiu.

W czwartek 11 sierpnia około godziny 17.00 wolbromski patrol policji otrzymali informację, że w gminie Trzyciąż pijany ojciec opiekuje się małoletnim synem. Interweniujący funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 56-latka. Okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. O sytuacji poinformowano matkę chłopca, która po kilkunastu minutach wróciła do domu i zaopiekowała się 7-latkiem. Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu będą wyjaśniać, czy nietrzeźwy ojciec swoim zachowaniem naraził małoletniego chłopca na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Niebawem sprawą zajmie się sąd rodzinny.

 

Kradzieże tablic rejestracyjnych
W ubiegły weekend na terenie powiatu olkuskiego doszło do kilku kradzieży tablic rejestracyjnych. 12 sierpnia z samochodu osobowego marki Citroen Berlingo skradziono tablicę rejestracyjną. Auto zaparkowane było przy ulicy Adama Mickiewicza w Olkuszu. Do kolejnych kradzieży doszło w sobotę 13 sierpnia. W Chechle na ulicy Hutniczej skradziono dwie tablice rejestracyjne z samochodu marki Suzuki Vitara. Z kolei z ulicy Jana Kantego w Olkuszu złodziej ukradł tablicę rejestracyjną z zaparkowanego tam fiata stilo.

Olkusz. Kradzież samochodu
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego marki BMW X5. Do zdarzenia doszło w piątek 12 sierpnia na ulicy Zygmunta Krasińskiego w Olkuszu. Właścicielka pojazdu – mieszkanka Olkusza, straty wyceniła na kwotę 75 000 złotych.

Klucze. Odnaleziono kolejny niewybuch
12 sierpnia około godz. 13:30 Oficer Dyżurny w Olkuszu otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Klucze w rejonie kompleksu leśnego znaleziono niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli skorodowany pocisk pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Powiadomiono patrol minerski z VI Brygady Desantowo – Szturmowej w Krakowie. Pocisk zabezpieczono do czasu przybycia grupy saperów.

Olkusz. Uszkodzono samochód
W nocy z 14/15 sierpnia br. nieustalony do chwili obecnej sprawca wybił tylną szybę w drzwiach skody superb. Auto zaparkowane było przy ulicy Cegielnianej w Olkuszu. Właściciel pojazdu straty wycenił na kwotę 1500 złotych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat 5.

Wierzchowisko. Włamanie do sklepu spożywczego
W nocy z 15/16 sierpnia br. około godziny 1 w nocy dwóch zamaskowanych sprawców włamało się do sklepu spożywczego. Złodzieje splądrowali pomieszczenia sklepu i ukradli wyroby tytoniowe, papierosy różnych marek oraz pieniądze w kwocie 190 złotych. Wartość strat w ustaleniu. Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zenon J.
Zenon J.
5 lat temu

[quote name=”…”]Jeśli kradną tablice, żeby założyć na inny pojazd, bo innego motywu nie widzę, a często o tym piszą, to dlaczego nigdy się nie udaje naszym dzielnym drogówkowym złapać taki pojazd z nie swoimi tablicami na „gorącym uczynku”? Nigdy nie słyszałem o takim sukcesie. Czyli przestępcy są nie tylko o krok do przodu ale o całe mile od stróżów prawa.[/quote]
Stróże prawa w białych czapkach ,to ”wiesz”—-/…/ o czym ten element myśli cały czas.

...
...
5 lat temu

Jeśli kradną tablice, żeby założyć na inny pojazd, bo innego motywu nie widzę, a często o tym piszą, to dlaczego nigdy się nie udaje naszym dzielnym drogówkowym złapać taki pojazd z nie swoimi tablicami na „gorącym uczynku”? Nigdy nie słyszałem o takim sukcesie. Czyli przestępcy są nie tylko o krok do przodu ale o całe mile od stróżów prawa.

pavv
pavv
5 lat temu

Zakładajcie se dalej tablice w reklamowe ramki, a potem płaczcie, że wam ukradli. Ja od zawsze tablice mocuję na 2 blachowkręty i żadnemu złodziejowi nie będzie się chciało bawić w ich odkręcanie.