barwy wolontariatu1

Znasz osoby, które swój wolny czas poświęcają na bezinteresowną pomoc innym? Zgłoś je do siedemnastej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu”. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 12 listopada.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie oraz Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu, pod honorowym patronatem wojewody Małopolski oraz pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego.

Organizatorzy podkreślają, że dzięki nadsyłanym zgłoszeniom mają okazję poznać i nagradzać ciekawe postaci wolontariuszy, którzy angażują się w przeróżne obszary działań społecznych, m. in. w imprezy sportowe, wydarzenia okolicznościowe, pomoc w szpitalach i hospicjach, udzielanie korepetycji, odwiedzanie osób starszych, pomoc niepełnosprawnym i wiele innych.

Nominowani do konkursu mogą być wolontariusze indywidualni lub grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne. Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa realizujące program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy oraz sami wolontariusze. W dwóch ostatnich przypadkach konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która może o tym fakcie zaświadczyć.

Do każdego formularza zgłoszeniowego (do pobrania wraz z regulaminem ze stron: http://wolontariat.org.pl/ i http://www.wolontariat-malopolska.pl/barwy-wolontariatu-2017.html) dołączyć należy opis działalności kandydata w dowolnej formule, np. wspomnieniu, relacji czy pamiętniku. -Kapituła konkursu dokonuje wyboru na podstawie przesłanych zgłoszeń, dlatego warto dokładnie i ciekawie opisać aktywność wolontariuszy – zachęcają organizatorzy.
Zgłoszenia przyjmowane są w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Krakowie: osobiście lub listownie na adres: ul. Kamienna 10/6, 31-403 Kraków (liczy się data wpływu) pocztą elektroniczną na adres: konkurs@wolontariat-malopolska.pl.

Wolontariusze nominowani w konkursie zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Wolontariatu, która odbędzie się w dniu 12 grudnia 2017 roku w kinie ARS przy ul. Św. Tomasza 11 w Krakowie.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze