Początek wakacji? To prawda. Jednak najzdolniejsi uczniowie IV LO spędzą pierwszy ich tydzień w naukowej atmosferze… Otóż od 29 czerwca do 4 lipca na krakowskich uczelniach wyższych realizowane są warsztaty naukowe w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Wśród ponad 400 licealistów, z wybranych do współpracy przez krakowskie uczelnie wyższe liceów województwa małopolskiego, znalazło się 39 uczniów IV LO w Olkuszu, którzy spędzą 5 dni na wykładach, ćwiczeniach i wyjazdach badawczych prowadzonych przez pracowników naukowych AGH, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego oraz Politechniki Krakowskiej. Najzdfolniejsi uczniowie będą mogli rozwijać swe zainteresowania w wybranych przez siebie dziedzinach naukowych, takich jak: matematyka, fizyka, informatyka, biologia, chemia, żywność i środowisko, społeczeństwo obywatelskie oraz przedsiębiorczość.
Letnie warsztaty naukowe są pierwszym krokiem w realizacji projektu. Od września w IV LO będą prowadzone bowiem zajęcia on-line dla uczniów zainteresowanych fizyką oraz biologią, a także koła naukowe z ośmiu wymienionych wcześniej dziedzin.

Tekst: IV LO w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze