kronika policyjna

Ryczówek. Wyłamanie do domku letniskowego
9 października nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do domku letniskowego, z którego skradł dekoder telewizyjny, podgrzewacz wody oraz kosiarkę spalinową. Starty w oszacowaniu. Policjanci z komisariatu w Kluczach pracują nad ustaleniem sprawcy tej kradzieży z włamaniem.

Przedłużenie Certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” dla Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
14 października, podczas apelu z okazji „Dnia Edukacji Narodowej” i pasowania na pierwszoklasistę w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach, odbyło się uroczyste przekazanie przedłużenia certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Artur Czarnota wręczył ten prestiżowy dokument na ręce Pani Dyrektor, Violetty Auguścik. Gimnazjum w Kluczach to jedna spośród siedmiu szkół, które w powiecie olkuskim posiadają certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Do Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa szkoła przystąpiła w 2013 roku. W piątek 14 października, po spełnieniu kolejnych kryteriów wynikających z regulaminu, placówka otrzymała przedłużenie certyfikatu do roku 2021. Posiadacz tego honorowego dokumentu jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Istotne jest również bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu, poprawa infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej szkoły. Ważnym elementem programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa są działania oparte na wzajemnej współpracy szkoły z różnymi instytucjami i organizacjami społecznymi, samorządem lokalnym oraz Policją. Dyrekcja szkoły dołożyła wielu starań, aby bezpieczeństwo uczniów stało na wysokim poziomie. Przyznany certyfikat jest zwieńczeniem tych wysiłków.

Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom życzymy wielu dalszych sukcesów.

Olkusz. Przywłaszczono telefon
14 października 2016 roku mieszkaniec Witeradowa powiadomił Policję, że nieustalony do chwili obecnej sprawca przywłaszczył jego telefon komórkowy. W sprawie przywłaszczenia toczy się postępowanie w komendzie policji w Olkuszu.

Klucze. Skradziono bmw
W nocy 16 października z terenu posesji znajdującej się na ulicy Rabsztyńskiej w Kluczach skradziono bmw. Właściciel samochodu starty wycenił na kwotę 50 000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Klucz.

Wolbrom. Uszkodzono samochód
Policjanci z komisariatu w Wolbromiu zajmują się sprawą uszkodzenia samochodu osobowego marki Suzuki. Do zdarzenia doszło w Wolbromiu na ulicy Kamiennogórskiej. Sprawca zarysował powłokę lakierniczą w tym pojeździe. Właścicielka samochodu wstępnie straty oszacowała na kwotę 500 złotych.

Komunikat:

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia seata
Policjanci poszukują świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki seat. Do zdarzenia doszło 11 października 2016 roku na osiedlowym parkingu, na ulicy M. Konopnickiej w Olkuszu. W samochodzie zostało uszkodzone prawe tylne nadkole.
Osoby, które widziały to zdarzenie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantką prowadzącą sprawę nr tel. 32-6478 235 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jaro
Jaro
7 lat temu

[quote name=”kwaśniak”][quote name=”Arek z byłej firmy”][quote name=”Jacek emeryt”]W tej kronice coś nie piszecie o wypadkach drogowych.Jest TABU celowe.Na przykład gdyby wypadek zrobił ”pavv”,”PXT” lub jakiś inny zwykły mieszkaniec,to by było głośno na cztery fajerki.Wcześniej w Przeglądzie Olkusza tylko Pietrek(asystent posłanki) trochę ogólnikowo nabazgrał we wtorek o wypadkach,a w KPP OLKUSZ cisza. Wiadomo o co chodzi stara firma działa.[/quote]
Ja też jechałem wtedy z Olkusza do Jaroszowca.Widziałem ten wypadek oraz prawie całą bardzo mocną ekipę poza emerytem (który zawsze natychmiast musiał być przy takich wypadkach w celach zatuszowawczych).[/quote]
Arek też ich widziałem ale Ty emerytowany oficer operacyjny z tej samej firmy znasz to wszystko od podszewki.Trzeba było do nich dołączyć może by Cię przyjeli powrotnie do tego KLANU wiesz o co chodzi.[/quote]
To jest stary ”UKŁAD ZAMKNIĘTY” fachowcy starsi ich nasiona dalej działają tylko i wyłącznie w jednym własnym kierunku,tak że szkoda Waszego czasu i zdrowia,bo karawana od 50 lat do dzisiaj jedzie tylko w ich kierunku nic się nie przemknie bez nich.

kwaśniak
kwaśniak
7 lat temu

[quote name=”Arek z byłej firmy”][quote name=”Jacek emeryt”]W tej kronice coś nie piszecie o wypadkach drogowych.Jest TABU celowe.Na przykład gdyby wypadek zrobił ”pavv”,”PXT” lub jakiś inny zwykły mieszkaniec,to by było głośno na cztery fajerki.Wcześniej w Przeglądzie Olkusza tylko Pietrek(asystent posłanki) trochę ogólnikowo nabazgrał we wtorek o wypadkach,a w KPP OLKUSZ cisza. Wiadomo o co chodzi stara firma działa.[/quote]
Ja też jechałem wtedy z Olkusza do Jaroszowca.Widziałem ten wypadek oraz prawie całą bardzo mocną ekipę poza emerytem (który zawsze natychmiast musiał być przy takich wypadkach w celach zatuszowawczych).[/quote]
Arek też ich widziałem ale Ty emerytowany oficer operacyjny z tej samej firmy znasz to wszystko od podszewki.Trzeba było do nich dołączyć może by Cię przyjeli powrotnie do tego KLANU wiesz o co chodzi.

Arek z byłej firmy
Arek z byłej firmy
7 lat temu

[quote name=”Jacek emeryt”]W tej kronice coś nie piszecie o wypadkach drogowych.Jest TABU celowe.Na przykład gdyby wypadek zrobił ”pavv”,”PXT” lub jakiś inny zwykły mieszkaniec,to by było głośno na cztery fajerki.Wcześniej w Przeglądzie Olkusza tylko Pietrek(asystent posłanki) trochę ogólnikowo nabazgrał we wtorek o wypadkach,a w KPP OLKUSZ cisza. Wiadomo o co chodzi stara firma działa.[/quote]
Ja też jechałem wtedy z Olkusza do Jaroszowca.Widziałem ten wypadek oraz prawie całą bardzo mocną ekipę poza emerytem (który zawsze natychmiast musiał być przy takich wypadkach w celach zatuszowawczych).

Jacek emeryt
Jacek emeryt
7 lat temu

W tej kronice coś nie piszecie o wypadkach drogowych.Jest TABU celowe.Na przykład gdyby wypadek zrobił ”pavv”,”PXT” lub jakiś inny zwykły mieszkaniec,to by było głośno na cztery fajerki.Wcześniej w Przeglądzie Olkusza tylko Pietrek(asystent posłanki) trochę ogólnikowo nabazgrał we wtorek o wypadkach,a w KPP OLKUSZ cisza. Wiadomo o co chodzi stara firma działa.

P X T
P X T
7 lat temu

Zreprywatyzował na dziko. 😆

pavv
pavv
7 lat temu

„…nieustalony do chwili obecnej sprawca przywłaszczył jego telefon komórkowy.”. Drodzy milicjanci – co to znaczy „przywłaszczył”? Ukradł, zajumał, zwinął…?

P X T
P X T
7 lat temu

Kiedyś w pewnym raporcie można było przeczytać że „funkcjonariusz
oddał szczały w opony napastnika, który nie zaczymał się do kontroli”. Po tym raporcie można było domniemać że ów funkcjonariusz jak na prawdziwego męszczyznę pszystało oszczał te opony.

gimnazjalista
gimnazjalista
7 lat temu

Cytaty:
” Wyłamanie do domku letniskowego”
” Starty w oszacowaniu”
” odbyło się uroczyste przekazanie przedłużenia certyfikatu „

😛 😉