kronika policyjna

Seria kradzieży portfeli. Uwaga na kieszonkowców!
W tym tygodniu policjanci odnotowali kilka kradzieży portfeli z dokumentami i pieniędzmi. 13 czerwca 2017 roku w autobusie, nieustalony na chwilę obecną sprawca, ukradł mieszkańcowi Olkusza portfel wraz z dowodem osobistym i pieniędzmi.

Jeszcze tego samego dnia w hipermarkecie skradziono portfel z dowodem osobistym, legitymacją rencisty i pieniędzmi. Odnotowano również kradzież na targowisku w Wolbromiu. Tam skradziono telefon komórkowy, którego właściciel – olkuszanin, straty wycenił na około tysiąc złotych. Kradzieży dowodu osobistego, karty bankomatowej oraz pieniędzy, dokonano także na terenie jednej z placówek oświatowych.

Policja apeluje o „włączenie” wyobraźni i zadbanie o swoje mienie.
W miejscach „zatłoczonych” w sklepie, na targowisku, na ulicy, czy autobusie uważajmy na osoby podejrzanie zachowujące się. Często nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy obserwowani przez kieszonkowców, którzy czekają tylko na naszą nieuwagę.

· Kieszonkowcy bardzo często wykorzystują nasze zaabsorbowanie robionymi zakupami, czy też roztargnienie. Pamiętajmy:
· Sprawdzajmy, czy nie jesteśmy obserwowani w trakcie robienia zakupów, a w szczególności podczas wyjmowania i wkładania portfela.
· Wsiadając do autobusu lub do minibusu przede wszystkim zachowajmy uwagę i czujność, zwłaszcza gdy jest tłoczno.
· Nie wkładajmy wartościowych rzeczy do zewnętrznej kieszeni marynarki lub kurtki.
· Nie sprawdzajmy co chwilę miejsca przechowywania portfela itp., takim zachowaniem można zwrócić uwagę kieszonkowca.
· Gotówkę nośmy w kilku różnych miejscach. Dzięki temu nie stracimy wszystkich pieniędzy.
· Kobietom odradzamy przechowywania dużej ilości gotówki w torebkach. Złodziej może przeciąć pasek lub torebkę a potem spenetrować jej zawartość.
· Nie nośmy portfela ani wartościowych rzeczy w tylnej kieszeni spodni, ani w reklamówce, bowiem łatwo ją przeciąć.

Olkusz. Skradziono toyotę
13 czerwca z parkingu przy ulicy Piotra Ściegiennego w Olkuszu skradziono samochód osobowy marki Toyota Auris. Straty poniósł mieszkaniec Olkusza. Sprawą zajmują się policjanci z komendy.

Tragiczny wypadek w Chełmie
Jedna osoba zginęła w wypadku drogowym, do którego doszło w środę po godzinie 15.30 w miejscowości Chełm. W pobliżu sklepu wielobranżowego zderzyły się cztery samochody: citroen berlingo, seat leon, volkswagen passat oraz volvo. Jak wstępnie ustalono, 41- letni kierowca citroena berlingo najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w tył seata. Z kolei seat uderzył w volkswagena, który to najechał na zaparkowane przy sklepie volvo. W wyniku tego wypadku śmierć poniósł kierujący citroenem. Do szpitala w Olkuszu został przewieziony kierowca seata. Na miejscu – oprócz policjantów – obecni byli strażacy i służby medyczne. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

Olkusz. Skradziono samochód i włamano się do garażu
W nocy z 18 na 19 czerwca 2017 roku, z terenu posesji skradziono samochód osobowy marki Alfa Romeo. Złodziej włamał się również do garażu i ukradł elektronarzędzia. Do kradzieży z włamaniem doszło na ulicy Miłej w Olkuszu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Olkusz. Wypadek na wiadukcie
19 czerwca na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu doszło do wypadku drogowego. Kierujący toyotą, 21-letni mieszkaniec Bolesławia, na wiadukcie w pobliżu skrzyżowania z Aleją 1000-lecia, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Ranny 21-latek został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Kierowca był trzeźwy. W związku z podejrzeniem, że kierowca mógł prowadzić pojazd będąc pod wpływem środków odurzających, pobrano mu krew do badania.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze