kronika policyjna

Oszustwo na doładowanie telefonu
12 stycznia 2016 roku nieustalony do chwili obecnej mężczyzna zadzwonił do jednego ze sklepów w Olkuszu podając, że dzwoni w sprawie likwidacji doładowań paysafecard. Pracownik sklepu uznając, że jest to przedstawiciel jednej ze współpracującej z nimi firmy wykonał czynności zgodnie ze wskazówkami podanymi przez dzwoniącego.

Poza tym nic nie wzbudziło podejrzeń pracownika, bowiem dzwoniący dokładnie wiedział jak wygląda procedura. Na jego żądanie pracownik podał numer paragonu i numer kodu doładowującego telefon na sumę 300 zł. Dzwoniący zapewnił, że potwierdzenie całej operacji przesłane mailem. Po jakimś czasie pracownik sklepu zorientował się, że został oszukany. Dochodzenie w sprawie oszustwa prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

 

 

Olkusz. Kradzież pojazdu z parkingu
18 stycznia br. mieszkanka Olkusza zawiadomiła Policję, że z parkingu na ulicy Polnej w Olkuszu został skradziony jej samochód marki audi A3. Pokrzywdzona wstępnie oszacowała straty na 35 000 zł. Policjanci z Olkusza ustalają sprawcę tej kradzieży z włamaniem.

Włamanie do garażu
Policjanci z Wolbromia prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem do garażu, z którego skradziono kabel elektryczny i zestaw kluczy o łącznej wartości 400 złotych. Włamanie miało miejsce 16 stycznia w Wolbromiu na ulicy Krakowskiej. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kradzież z włamaniem do domku letniskowego
18 stycznia br. mieszkanka Wolbromia zawiadomiła Policję o kradzieży z włamaniem do swojego domku letniskowego przy ulicy Miechowskiej. Nieustalony do chwili obecnej sprawca wyłamał drzwi wejściowe, wszedł do środka i ukradł dekoder telewizji naziemnej. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 100 zł. Wolbromscy policjanci ustalają sprawcę tego włamania. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zniszczono elewację
Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości osoby, która zniszczyła rolety oraz elewację budynku handlowego w Olkuszu przy ulicy Konopnickiej. Sprawca na na budynku namalował graffiti powodując szkody na łączną sumę powyżej 500 zł. Niszczenie cudzego mienia jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Wpadli z narkotykami. Usłyszeli już zarzuty
19 stycznia na ulicy Mickiewicza w Olkuszu funkcjonariusze z Ogniwa-Patrolowo Interwencyjnego w Olkuszu zatrzymali do kontroli samochód na śląskich numerach rejestracyjnych. Podczas przeszukania kierowcy pojazdu, w jego portfelu policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie potwierdziło, że była to amfetamina w ilości 1,94 gram. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 50- letni kierowca samochodu nie posiada uprawnień do kierowania. 50-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych.

Za posiadanie narkotyków odpowiedzą również dwaj mężczyźni, 27-letni i 39-letni mieszkańcy gminy Olkusz, którzy również 19 stycznia byli kontrolowani przez patrol policji w Olkuszu przy ulicy Mickiewicza. Uwagę policjantów zwrócił znajdujący się na parkingu samochód i siedzący w nim mężczyźni, którzy na widok mundurowych zachowywali się nerwowo. Przeprowadzona kontrola osobista wyjaśniła przyczynę ich nerwowego zachowania. U jednego, w kieszeni spodni, znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina w ilości 0,84 gram. Z kolei drugi z mężczyzn w kieszeni kurtki miał woreczek strunowy, lecz z zawartością suszu roślinnego, który po przebadaniu okazał się być marihuaną w ilości 1,86 gram. Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania środków psychotropowych, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Paku-ska
Paku-ska
8 lat temu

Weryfikacja w trybie natychmiastowym Władzy Ludowej.Połowe budynku przekazać Prokuraturze i dla Sądu Pracy.Naprawdę szkoda dalej ciągną milionowe straty dla tych WIADOMO JAKICH !!!!

P X T
P X T
8 lat temu

[quote name=”Trav”]Przepis to przepis, jesli cos jest przestepstwem to nie jest to wina policjantow, tylko znacznie wyzej. Policjant musi pracowac zgodnie z takim prawem jakie mamy, wiec to nie jego wina, ze posiadanie 1 grama czegos tam jest karalne. Nie on ustala przepisy… Panowie Polska to nie Holandia, czy Czechy i jeszcze dlugo tak bedzie zanim cos sie zmieni[/quote]
Ale to też jakiś autonomiczny twór, bo człowiek. Czyli jeśli by go wysłać do Arabii czy ISIS to zgodnie z prawem tam obowiązującym uczestniczył by w kamienowaniu kobiet?
A gdzie zdrowy rozsądek?

Polak mały
Polak mały
8 lat temu

Polska to dziwny kraj…..Maryhuana w małych dawkach w Holandii jest LEGALNA !
Na zachodzie jest także stosowana leczniczo a u nas się wsadza za nią do paki 😆

Komitet Obrony Demokracji niech przeciwko temu protestuje 😀 😀 😀

Trav
Trav
8 lat temu

Przepis to przepis, jesli cos jest przestepstwem to nie jest to wina policjantow, tylko znacznie wyzej. Policjant musi pracowac zgodnie z takim prawem jakie mamy, wiec to nie jego wina, ze posiadanie 1 grama czegos tam jest karalne. Nie on ustala przepisy… Panowie Polska to nie Holandia, czy Czechy i jeszcze dlugo tak bedzie zanim cos sie zmieni

pavv
pavv
8 lat temu

Gdyby Bóg chciał, żeby maruhaina była niedozwolona to by jej nie stworzył. Ponadto ten gram z hakiem to co drugi licealista ma w kieszeni.

PXT
PXT
8 lat temu

Olkuskich funkcjonariuszy powinno się zatrudnić jako pograniczników do wywąchiwania grubszych przemytów narkotyków, tam byliby bardziej pożyteczni, bo co rusz pojawiają się informacje, że wywąchają jakieś woreczki a w nich jakieś ok pół grama. Toż to normalnie mistrzostwo i poważna konkurencja dla czworonogich wąchaczy zatrudnianych na granicach czy lotniskach. Tylko trzeba by wąchać za puszkę pedigripal bo budżet na tyle pozwala. 😆

...
...
8 lat temu

Komitet Odbudowy Dupochronu. Żeby zapobiegać dochodzeniom w sprawach przekrętów i ewentualnie po takim zapobieżeniu dalej można było robić wałki. Kaczor jest to wielki- mały człowiek dlatego jest tak tępiony. Amen

szKODniczka
szKODniczka
8 lat temu

Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji odbędzie się w sobotę, 23.01.2016r. o 12:00 na Rynku w Olkuszu. Zapraszamy! [url]https://www.facebook.com/events/477077272417461/[/url]