kronika policyjna

Zatrzymana z amfetaminą
Kilka dni temu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 22-letnią mieszkankę gminy Olkusz. Kobieta będąc pod wpływem narkotyków kierowała BMW. Ponadto w samochodzie policjanci znaleźli amfetaminę. 22-latka usłyszała już zarzuty.

Po północy, 16 czerwca patrol prewencji zauważył jadące ulicą Osiecka BMW. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Kierowała nim młoda kobieta, która dziwnie się zachowywała. Mundurowi zauważyli w pojeździe woreczek z białą substancją. Kierująca BMW przyznała, że jest to amfetamina oraz że kilka godzin wcześniej zażyła ten narkotyk. Kobieta została zatrzymana. Przedstawiono jej aż 9 zarzutów. Usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, prowadzenia pojazdu mechanicznego pod ich wpływem, udzielania substancji psychotropowych oraz zarzut z art. 59§1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. udzielania substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Grozi jej kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Włamanie do przyczepy handlowej
20 czerwca 2015r. nieustalony do chwili obecnej sprawca, włamał się do przyczepy handlowej w Olkuszu przy ulicy Kościuszki. Ukradł m.in. laptopa, telefon komórkowy, szufladę kasy fiskalnej z bilonem. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Olkusza.

Zniszczyli elewację
Wandale, którzy 20 czerwca 2015 roku zniszczyli elewację budynku PSS Społem w Bukownie na ulicy 1 Maja odpowiedzą za przestępstwo z art. 288 kodeksu karnego. Ustawowa kara pozbawienia wolności wynosi od 3 miesięcy do lat 5.

Włamanie do mieszkania
Policjanci pracują nad ustaleniem osoby, która włamała się do mieszkania w Bukownie przy ulicy Nowej. Skradziono aparat fotograficzny oraz pieniądze. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Wpadł z amfetaminą
Za posiadanie narkotyków odpowie 40-letni olkuszanin zatrzymany w minioną sobotę przez olkuskich kryminalnych. Mężczyzna wpadł podczas legitymowania na ulicy Skalskiej w Olkuszu. 40-latek miał przy sobie dwa woreczki z białą substancją oraz wagę elektroniczną. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina w ilości 2,5 grama. Olkuszanin usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kate
Kate
7 lat temu

brawo dla policjantów…kto wie do czego mogloby dojsc gdyby jej nie zatrzymali na czas…

Olkuszanin ST
Olkuszanin ST
7 lat temu

Czy Policja zajmie się wreszcie wykroczeniami rowerzystów jeżdżących po chodnikach w Olkuszu ? Dlaczego nie wyjaśni wprost dlaczego problem rowerzystów łamiących PRAWO i obowiązujące PRZEPISY , Olkuską Policję nie interesują. Lub niech Policja określi jasno swoje stanowisko w tej sprawie. Wówczas z problemem dotyczącym rowerzystów na olkuskich chodnikach zwrócimy się do innych Władz. Problemu w każdym razie nie odpuścimy,bo prawo w Polsce dotyczy wszystkich w jednakowym stopniu.Także rowerzystów i pieszych . Czekamy ! Czy znowu zapanuje cisza i brak reakcji ? Jak po każdym artykule prasowym i wpisach internetowych.Jako mieszkańcy Olkusza mamy prawo czuć się na chodnikach i przystankach BEZPIECZNIE. A tak nie jest. Dlaczego ? Wszak od utrzymania ładu i porządku w mieście jest POLICJA.Domagamy się więc i prosimy o minimum,to jest bezpiecznego poruszania się po CHODNIKACH W NASZYM MIEŚCIE. Czy to tak wiele ?