formy muzyczne laureaci

W marcu oraz w kwietniu br. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu gościł i wraz ze Starostwem Powiatowym współorganizował Powiatowy Festiwal Kultury. Jest to największa na naszym terenie impreza, w której talenty swe prezentuje i rywalizuje rokrocznie ponad tysiąc uczniów oraz podopiecznych instytucji kultury.

We wtorek 23 czerwca zwycięzcy festiwalowych przeglądów teatralnych oraz muzycznych odebrali w Miejskim Domu Kultury nagrody z rąk wicestarosty Jana Orkisza i reprezentującego burmistrza Olkusza dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji Andrzeja Feliksika.

gabriela ocieczek

Uroczystość rozpoczął nagrodzony I miejscem spektakl pt. „W podwodnym świecie” w wykonaniu zespołu z Domu Kultury w Wolbromiu, a zakończyła inscenizacja „Szelmostw Lisa Witalisa” grupy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu – zdobywcy równorzędnego I miejsca tegorocznego festiwalu.

kamila siola

Główną część gali wypełniło wręczanie dyplomów i nagród. O ich rozdziale w ramach przeglądu teatralnego decydowało jury w składzie: Adam Radosz – aktor, instruktor teatralny i dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, Michał Skiba – aktor, instruktor teatralny i filmowiec, Magdalena Medyńska – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu. W kategorii Domów Kultury pierwsze nagrody jurorzy przyznali wspomnianym już reprezentantom MOK w Olkuszu za spektakl „Szelmostwa Lisa Witalisa” oraz grupie teatralnej z DK w Wolbromiu za spektakl „W Podwodnym świecie”. Z kolei dwie II nagrody zdobyły zespoły: „Raz-Dwa-Trzy” z GOK w Kluczach za spektakl „Przyjaciel potrzebny od już” i Teatru MOK w Olkuszu za „Odkręć się Marcelka”.

podziekowania

W kategorii szkół podstawowych najwyższe laury również otrzymały dwa zespoły: „Akrocienie” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu za spektakl „W kręgu życia” oraz reprezentujący SP nr 9 w Olkuszu „Arlekin” za inscenizację „Pchły Szachrajki”. Także II nagroda trafiła do dwóch grup młodych adeptów sztuki dramatycznej, a to do „Teatrzaków” z PSP w Witeradowie, którzy przygotowali na przegląd swoją wersję „Kopciuszka” i do grupy „Piszczałki” z SP w Gorenicach za „Migawkę”. Ponadto wyróżnione zostały zespoły „Abrakadabra” z SP nr 3 w Olkuszu za „Kopciuszka XXI wieku” oraz „Słoneczka” z SP w Osieku za „Bajkę o złotej rybce i nauczycielce”.

szelmostwa lisa witalisa

W ramach XXV Powiatowego Festiwalu Kultury również w olkuskim MDK 13 kwietnia odbyły się przesłuchania uczestników Form Muzycznych. Ponad 140. reprezentantów działających na terenie naszego powiatu szkół, instytucji kultury, stowarzyszeń oraz wykonawców zgłoszonych prywatnie oceniali: Karolina Leszko – wokalistka i instruktorka wokalna, Adrian Kulig – dyrektor Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski” oraz Wojciech Wachułka – pianista.

teatralia laureaci domy kultury

Jury postanowiło, że zwycięzcami, a zarazem nominowanymi do finału XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski” zostali: Kamila Sioła z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, Gabriela Ocieczek z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, Karolina Dudek ze Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” w Olkuszu, Ola Wencel ze Studia Efendi Clue w Bukownie, Duet „Sound of Soul” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, Aleksandra Bystroń z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie oraz Borys Stepanyan z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie.

teatralia laureaci szkoly podstawowe

Dwie pierwsze wymienione powyżej laureatki zdobyły na finale wojewódzkim tytuły „Talent Małopolski”. Stąd też właśnie Kamila Sioła i Gabriela Ocieczek uświetniły swymi mini recitalami wtorkową galę w MDK.

Decyzją jury Form Muzycznych Powiatowego Festiwalu Kultury wyróżnienia otrzymali: Klaudia Piątek z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, Aleksandra Duda z Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie, Gimnazjum w Bukownie, Rafał Gałka z II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, Mikołaj Koza z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, Grzegorz Ledeman z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, Sonia Polak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, Maks Kaszuba z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, Zuzanna Dudek ze Studia Efendi Clue w Bukownie, Bartosz Boniecki ze Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” w Olkuszu, Zuzanna Zawada ze Studia Efendi Clue w Bukownie oraz Joanna Ledeman z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie.

wreczenie nagrod

Przed kończącym uroczystość spektaklem wicestarosta olkuski złożył na ręce dyrektor MOK Grażyny Praszlik-Kocjan podziękowania dla organizatorów Powiatowego Festiwalu Kultury. Obaj przedstawiciele władz samorządowych – Jan Orkisz i dyrektor SZE Andrzej Feliksik – pogratulowali również laureatom oraz życzyli wszystkim udanych wakacji.

Organizatorami przeglądów Teatralia i Form Muzycznych Powiatowego Festiwalu Kultury 2015 byli: Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

MOK Olkusz

w podwodnym swiecie

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o