kronika policyjna

Wolbromscy policjanci zabezpieczyli nielegalną amunicję
Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu zabezpieczyli 28 szt. nielegalnie posiadanej amunicji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło 17 maja br. około godziny 10.00.

 

W trakcie pomocy przy asyście komorniczej dotyczącej eksmisji, w jednym z wolbromskich mieszkań, policjanci znaleźli amunicję do broni myśliwskiej. 28-sztuk amunicji nielegalnego pochodzenia zostało zabezpieczonych przez funkcjonariuszy. Obecnie w tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Zdarzenie drogowe w Hutkach
18 maja br. około godziny 7.00 rano w miejscowości Hutki miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego. Jak wstępnie ustalono, kierujący vw polo na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo a następnie dachował. Kierowca auta 40-letni mieszkaniec Bukowna z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, lecz ze względu na poniesione obrażenia nie udało się przeprowadzić badania na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 40-latkowi została pobrana krew do badań. Na miejscu obecni byli strażacy. Policjanci dokładnie wyjaśnią wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Olkusz. Na przejściu dla pieszych potrącono mężczyznę
20 maja około godziny 8.40 na ulicy 29-listopada w Olkuszu potrącono pieszego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący audi 53-letni mieszkaniec gm. Klucze, na przejściu dla pieszych potrącił 81-letniego mieszkańca Racławic. Pieszy z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do olkuskiego szpitala. Kierowca audi był trzeźwy. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Kolizja drogowa na drodze krajowej nr 94
W piątek 20 maja około godziny 14.10 doszło do kolizji drogowej z udziałem motorowerzysty i samochodu osobowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motorowerem, 21-letni mieszkaniec gminy Bolesław, jechał od miejscowości Podlipie w kierunku Krza. Motorowerzysta próbował przejechać przez drogę krajową nr 94, wymusił pierwszeństwo przejazdu i został uderzony przez samochód osobowy marki ford fiesta, który jechał w kierunku Olkusza. Kierujący jednośladem trafił do olkuskiego szpitala, po udzielonej pomocy medycznej został zwolniony do domu. Mężczyznę ukarano mandatem karnym. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Ruch w stronę Olkusza odbywał się jednym pasem ruchu. Utrudnienia w kierunku Olkusza trwały do godziny 20.30.

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych
20 maja 2016 roku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość zorganizowana przez Starostę Olkuskiego oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, odbyła się na płycie Rynku w Olkuszu. W czasie imprezy policjantki z zespołu ds. Nieletnich i Patologii z olkuskiej komendy zaprezentowały policyjny sprzęt wykorzystywany w różnego rodzaju zabezpieczeniach tj. indywidualną tarcze ochronną , kamizelkę ochronną przeciwuderzeniową, pałkę szturmową, rękawice przeciwuderzeniowe, nagolenniki, ochraniacze na ręce oraz kask ochronny. Z kolei technik kryminalistyki zademonstrował walizkę ze sprzętem, którą zabiera na zdarzenia kryminalne. Każdy mógł uczestniczyć w prezentacji zbierania śladów własnych linii papilarnych i usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Klucze. Znaleziono skradzione bmw
Na podstawie uzyskanych informacji kluczewscy policjanci znaleźli skradziony z 11/12 maja br. samochód osobowy marki BMW 530 D. Pojazd trafił już do rąk właścicielki. Auto zaparkowane było w pobliżu jednego z bloków na ulicy Osada w Kluczach. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili auto w policyjnym systemie. Okazało się, że bmw zostało skradzione kilkanaście dni temu z terenu Dąbrowy Górniczej. Na miejsce wezwano technika kryminalistyki, który wykonał oględziny pojazdu. Po skończonych czynnościach pojazd przekazano właścicielce.

Klucze. Znaleziono pocisk artyleryjski
We wtorek 24 maja około godziny 9.00 policjanci z komisariatu w Kluczach znaleźli pocisk artyleryjski o wymiarach 12×40 cm. Pocisk znajdował się na terenie kompleksu leśnego w Kluczach. Pochodził najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Na miejsce znaleziska wezwano grupę saperów, która zabezpieczyła niewybuch. To już piąty taki przypadek w tym roku.

20-latek zatrzymany na kradzieży sklepowej
24 maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu interweniowali wobec 20-letniego mężczyzny, który został ujęty przez pracownika ochrony sklepu, po tym jak ukradł kosmetyki o łącznej wartości 699 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
starszy pan
starszy pan
6 lat temu

Jak policjant coś będzie chciał ode mnie, ma się najsampierw grzecznie przedstawić i wyjaśnić o co mu chodzi. Ma to uczynić grzecznie z zachowaniem wszelkich zasad savoir-vivre z ogładą i szacunkiem. Jeśli zaś spotkam policjanta nadużywającego władzy lub nie zachowującego dobrych manier albo wyczuję cień lekceważenia, to marny jego widok.

,,,
,,,
6 lat temu

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019391,title,Policjant-smiertelnie-potracil-pieszego-na-Podlasiu-Sam-trafil-do-szpitala,wid,18351925,wiadomosc.html

Czy pieszy był trzeźwy? Czy prowadzone jest dochodzenie przeciwko pieszemu który spowodował poważne obrażenia ciała u funkcjonariusza? Na pewno szedł po chodniku z niedozwoloną prędkością niedostosowaną do panujących warunków i nie ustąpił pierwszeństwa motocyklowi.

P X T
P X T
6 lat temu

Kto znalazł tę amunicję? Pewnie mu „podpadł ” z czymś ten eksmitowany to mu podrzucił, żeby go głębiej pogrążyć. Niektórzy z nich lubią takie metody. Ten „mój” sierżant na pewno. U mnie też usiłował znaleźć chyba woreczki strunowe- tak podejrzewam, nawet ich długo szukał w zaroślach, tam gdzie mnie wcześniej poniewierali. Pewnie akurat tego dnia mi się poszczęściło, że nie miał ich przy sobie, bo też byłbym pogrążony na dodatkowe punkty statystyczne.

Do pavv
Do pavv
6 lat temu

[quote name=”pavv”]WOW! 28 szt. nielegalnej amunicji. Kiedyś za komuny do kółka strzeleckiego należałem i spokojnie można było naboje do KBK-sów wynieść, że niby łuska zginęła w trawie, albo udawałem ze strzelałem jak strzelał kolega. Nawet kilkanaście miałem w domu i to za komuny było!!![/quote]
”Pavviku”-jak chcesz takie różne pociski artyleryjskie o różnych rozmiarach nawet 16cm.x.45cm oraz różną amunicję od pistoletów do CKM nawet proch luzem to podjedz do byłych magazynów niemieckich w lesie obok Ryczówka,Kwaśniowa GODAWICA pogrzebierz trochę w tym w/w lesie i znajdziesz cały arsenał.

pavv
pavv
6 lat temu

WOW! 28 szt. nielegalnej amunicji. Kiedyś za komuny do kółka strzeleckiego należałem i spokojnie można było naboje do KBK-sów wynieść, że niby łuska zginęła w trawie, albo udawałem ze strzelałem jak strzelał kolega. Nawet kilkanaście miałem w domu i to za komuny było!!!