kronika policyjna

Złodziej portfela rozliczony przez olkuskich policjantów
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który pod koniec ubiegłego tygodnia ukradł portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się do ich popełnienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w jednej z olkuskich restauracji. Złodziej wykorzystał nieuwagę pracownicy lokalu i z szatni, gdzie pozostawiona była damska torebka, ukradł portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Dopiero kilka godzin później kobieta zorientował się, że jej torebka jest otwarta a środku nie ma portfela. Pokrzywdzona zgłosiła się do komendy i złożyła zawiadomienie, a śledczy niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Dalsze już czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości mężczyzny – był nim 49-letni olkuszanin. 22 września mężczyzna został zatrzymany na ulicy Mickiewicza w Olkuszu przez patrol ruchu drogowego i przewieziony do komendy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży dokumentów i karty bankomatowej. 49-latek złożył wyjaśnienia w tej sprawie i przyznał się do popełnionego czynu.

18-latek pogryziony przez psa
Właściciel psa najwyraźniej zapomniał o obowiązku zachowania środków ostrożności wobec swojego czworonoga, który w piątek tj. 21 września 2018 roku błąkał się bez kagańca i pogryzł 18-latka. Do zdarzenia doszło około godziny 13.30 w Olkuszu na ulicy Wiejskiej w pobliżu hali sportowej „MOSIR”. 18-latek wracał ze szkoły. Błąkający się pies, podbiegł do niego i zaatakował go. Chłopak o zdarzeniu poinformował rodziców, którzy natychmiast przyjechali na miejsce. 18-latek trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Nie wiadomo czy pies był szczepiony przeciwko wściekliźnie. Policjanci poszukują świadków tego zdarzenia. Zwierzę miało charakterystyczną czerwoną obrożę. Pies był średniej wielkości. Zgłaszający określił, że sięgał mu do kolan i może on mieć ok. 40 cm. Sierść koloru czarnego. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu właściciela psa, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 234 lub 997.

Policjanci apelują o zachowanie środków ostrożności. Właściciele czworonogów, wychodząc na spacer, nie mogą zapominać o smyczy i kagańcu dla swoich pupili. Pies pod żadnym pozorem nie może biegać bez nadzoru. Obowiązek kontroli wynika przede wszystkim z przepisów kodeksu wykroczeń z art. 77 „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazowych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.” Właściciel psa jest odpowiedzialny za jego zachowanie. Jest zobowiązany do posiadania dowodu szczepień ochronnych swojego czworonoga. Pies może być spuszczony ze smyczy, tylko i wyłącznie w miejscu mało uczęszczanym przez ludzi i może przebywać w takim miejscu, obowiązkowo pod kontrolą właściciela. Pies nie może być wypuszczany m.in. w rejonie placówek handlowych czy placów zabaw.

Komunikaty:
Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Chevrolet Spark, do którego doszło 14 sierpnia 2018 roku na parkingu przy Alei 1000-lecia 15 c w Olkuszu. Sprawca wyjeżdżając z parkingu uszkodził chevroleta i odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby, które mają informacje w tej sprawie proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478 234 lub 997.

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia elewacji domu mieszkalnego oraz drzwi wejściowych. Do zdarzenia doszło 13 września 2018 roku w Olkuszu na ulicy Jurajskiej. Uszkodzenia powstały najprawdopodobniej na skutek uderzenia przez nieustalony do chwili obecnej pojazd. Osoby, które mogą mieć informacje w tej sprawie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 236 lub 997.

KPP Olkusz

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
4 lat temu

Jakież to wyjaśnienia można składać w przypadku grzebania w damskiej torebce?
Muzułmanie by potraktowali paluszki jego rączki toporkiem na pniaczku.
W przypadku krajów cywilizowanych powinno być w takich przypadkach ujawnienie publiczne i prace porządkowe w żółtym ubraniu roboczym z odpowiednim napisem odblaskowym na kamizelce, czyli nie pozbywanie się a wykorzystaniem takich paluszków.
W kraju w którym zasady ustalali również złodzieje jeno grubszego kalibru pisze się mężczyzna, lub bardziej precyzyjnie to olkuszanin, łodzianin, warszawiak ect czyli n/n.