Do 19. kwietnia tego roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całego powiatu olkuskiego mogą zgłaszać swoje opowiadania na Konkurs Literacki „Dlaczego pamiętamy o pułkowniku Francesco Nullo”, który został zorganizowany w ramach obchodów 150. rocznicy Powstania Styczniowego.

Aby wziąć udział w konkursie należy nadesłać albo dostarczyć osobiście na adres SP nr 4 w Olkuszu opowiadanie twórcze oparte na faktach historycznych oraz biografii Francesco Nullo lub innych bohaterów Powstania Styczniowego, którzy są związani z Ziemią Olkuską.

Organizatorzy konkursu chcą zwrócić uwagę młodych ludzi na bogactwo historii i tradycji naszego regionu związanych z okresem Powstania Styczniowego, dbać o pamięć o pułkowniku Francesco Nullo oraz innych bohaterach tego okresu historycznego, nauczyć najmłodsze pokolenie olkuszan twórczego spojrzenia na historię oraz promować twórczość literacką wśród młodych. Zachęcamy tym samym nauczycieli do zainteresowania uczniów taką formą aktywności naukowej.

Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę o maksymalnie 5-stronnicowej objętości wystandaryzowanego maszynopisu i podpisaną godłem. W osobnej kopercie należy umieścić dane autora. Prace konkursowe będą ocenione przez profesjonalne jury, które wybierze laureatów w dwóch kategoriach – szkół podstawowych i gimnazjów. Najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów 150. rocznicy Powstania Styczniowego na Ziemi Olkuskiej.

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście lub listownie na adres: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Fr. Nullo 36,  32-300 Olkusz z dopiskiem: Konkurs Literacki. Dodatkowe informacje na temat konkursu udzielane są pod numerem 32 643 06 05.

Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu oraz Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Honorowy patronat objął burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu. Patronem medialnym jest „Przegląd Olkuski”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze