kronika policyjna

Kradzież samochodu na ul. Orzeszkowej
21 stycznia nieustalony do tej chwili sprawca ukradł samochód marki Volkswagen Golf zaparkowany przy ul. Orzeszkowej. Straty w wysokości 2000 zł poniósł mieszkaniec Olkusza. Policja pracuje nad ustaleniem sprawcy włamania i kradzieży pojazdu. Złodziej może trafić do więzienia nawet na dziesięć lat.

Potrącenie pieszego

22 stycznia na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z aleją Tysiąclecia, kierujący mercedesem potrącił 69-letniego pieszego. Poobijany mężczyzna trafił do szpitala. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.

Włamania do domów jednorodzinnych
22 stycznia w Żuradzie i Olkuszu doszło do kradzieży z włamaniem. Oba przypadki dotyczyły domów prywatnych. W Olkuszu sprawca wyważył drzwi balkonowe i ukradł biżuterię. W Żuradzie natomiast włamywacz dostał się do domu podważając okno dachowe. Ukradł pieniądze oraz biżuterię. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą olkuscy mundurowi.

Włamania do altan w Kluczach
22 stycznia br. nieustalony sprawca włamał się do dwóch altach w Kluczach przy ul. Studziennej i ukradł z nich sekator elektryczny, głośniki oraz kuchenkę gazową.

Kradzież paliwa
23 stycznia w Olkuszu na ul. Spółdzielczej, z ciągnika siodłowego skradziono około 700 litrów oleju napędowego na szkodę jednej z podwolbromskich firm. Sprawą zajmują się olkuscy policjanci z wydziału kryminalnego.

Skradzione vito
25 stycznia w Trzyciążu doszło do kradzieży z włamaniem do samochodu mercedes vito. Poszkodowaną okazała się mieszkanka Sosnowca. Trwa ustalanie strat oraz poszukiwanie sprawcy kradzieży.

Zatrzymani sprawcy rozboju w Jeżówce
25 stycznia policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy napadli na sklep spożywczy w Jeżówce w Gminie Wolbrom. Napastnicy weszli do sklepu, użyli przemocy wobec ekspedientki i ukradli alkohol. Chwilę później młodzi mężczyźni uciekli. W pogoń za podopiecznymi placówki opiekuńczo-wychowawczej ruszyli zarówno funkcjonariusze, jak i mieszkańcy miejscowości. Wszystkich uciekinierów udało się zatrzymać. Trzej z nich mają po 17, a dwóch po 16. lat. Nieletni trafili do policyjnej izby dziecka i wkrótce staną przed sądem rodzinnym. 17-latkowie natomiast usłyszeli zarzut rozboju. Grozi im kara pozbawienia wolności od dwóch do nawet dwunastu lat.

 

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
kolusTrzeżwy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolus
kolus

Ćpunów w Jeżówce powinni miejscowi przeszkolić. Odechciało by im się napadania. Złapać wp…..lić porządnie, a kurację zakończyć biegiem przełajowym z gołymi d…pami przez miejscowe lasy. Na patalogie jedyna terapia , to terapia na ich poziomie. Innej nie zrozumieją.

Trzeżwy
Trzeżwy

16-letni nieletni młody mężczyzna trafił do policyjnej izby dziecka.Może dostać nawet 12 lat więzienia.To wynika z policyjnej kroniki 28.I.2015.