kronika policyjna

Uszkodzili koparki
Policjanci z Wolbromia zatrzymali mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie trzech koparek. Wandale usłyszeli już zarzuty. Za zniszczenie mienia każdemu z nich grozi do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 26 maja 2015 roku w Wolbromiu na ulicy Piłsudskiego. Mężczyźni będąc po wpływem alkoholu powybijali szyby w koparkach oraz uszkodzili m.in. konsolę sterującą, blokadę układu koparkowego, drążki jazdy. Straty właścicielka wyceniła na 7800 złotych. Sprawcy szybko zostali namierzeni przez policjantów. 24 i 27-latek, obaj mieszkańcy gminy Wolbrom, przyznali się do popełnionego czynu. Usłyszeli zarzut z art. 288 kodeksu karnego. Za zniszczenie mienia odpowiedzą przed sądem.

Kradzież pieniędzy w myjni
Policja ustala sprawcę kradzieży pieniędzy, która miała miejsce w jednej z myjni samochodowych w Olkuszu, w dniu 26 maja 2015 roku. Nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł klucze do jednego z pomieszczeń myjni, z którego zabrał 130 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi sprawcy od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamanie do punktu skupu złomu
28 maja w Olkuszu włamano się do punktu skupu złomu, z którego skradziono złom o wartości 2150 złotych, 500 złotych oraz karty płatnicze. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Kradzież telefonu w Kluczach
Nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł telefon komórkowy o wartości 400 złotych na szkodę mieszkanki Klucz. Zdarzenie miało miejsce 29 maja 2015r. na placu zabaw przy ulicy Bolesławskiej. Nad sprawą pracują policjanci z tamtejszego komisariatu policji.

Olkuszanin stracił dokumenty i pieniądze
31 maja br. na terenie jednej z dyskotek w Olkuszu został okradziony jeden z mieszkańców Olkusza. Nieustalony do chwili obecnej sprawca z kieszeni kurtki ukradł olkuszaninowi portfel z dokumentami oraz pieniądze. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzież volkswagena
31 maja 2015r. w Olkuszu z posesji przy ulicy Mazaniec nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł volkswagena cady. Straty w wysokości 50 tysięcy złotych poniosła jedna z olkuskich firm. Dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem prowadzi olkuska policja.

Skradziono trakcję
1 czerwca br. dyżurny ruchu powiadomił policję, że w bliżej nieustalonym czasie w Bukownie skradziono sieć trakcyjną na szkodę PKP. Straty wstępnie oszacowano na kwotę 2400 złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Włamanie do sklepu w Bolesławiu
Policjanci z Bukowna ustalają sprawców kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego, z którego skradziono artykuły spożywcze oraz pieniądze. 1 czerwca br. włamywacze weszli do sklepu przy ulicy Bolesławskiej rozwiercając wcześniej zamek w drzwiach wejściowych. Straty w ustaleniu.

Mieszkanka Michałówki straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi
Zdarzenie miało miejsce 2 czerwca br. w Olkuszu na ulicy króla Kazimierza Wielkiego. Kobiecie ukradziono m.in. dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze. Sprawę prowadzą policjanci z Olkusza.

 

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
kiciaPASAŻER olkPXTpavvOlkuszanin St Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olkuszanin St
Olkuszanin St

A ilu rowerzystów jeżdżących po chodnikach w Olkuszu zagrażających zdrowiu Olkuszan zostało ukaranych,lub choćby napomnianych i pouczonych,że po chodnikach się nie jeździ.Wszak chodniki są dla pieszych, a jezdnie dla pojazdów w tym rowerów. No ilu ? Czy w dalszym ciągu nie interesuje ten problem stróży porządku i władzę w Olkuszu ? To kto ma ukrócić ten bezprawny proceder,plagę w Olkuszu ? Pieszych Policja karze za to ,że nie chodzą po pasach,a rowerzystów nie karze za to ,że jeżdżą po pasach.

pavv
pavv

Policja ma normy i akcje. Przykładowo w dniu dzisiejszym patrol drogówki musi:
– wystawić 10 mandatów za przekroczenie prędkości
– wystawić 4 mandaty za przechodzenie w miejscu niedozwolonym
– zatrzymać 1 prawo jazdy
– wystawić 2 mandaty za niezapięte pasy
– wystawić 1 mandat za jazdę na rowerze po chodniku
Oczywiście często jest tak, że policjant zatrzymuje za przekroczenie prędkości, a wystawia mandat za niezapięte pasy. Ważne, żeby wykonać powyższą normę dzienną.

PXT
PXT

Mnie kiedyś usiłowano zakwalifikować do normy „pijany rowerzysta”, ale nie udało się, bo było to pod koniec „służby” a ja jak na złość byłem trzeźwy. Tak więc postanowiono mi zmienić ten zarzut na 222kk. za pomocą szarpanki, wywołanej przez mundurkowych akordzistów podczas których mnie uszkodzono, moją skargę umorzono, na prokuraturze mnie postraszono, ale ponieważ taki strachliwy nie jestem, sprawa ta jeszcze ujrzy prawdziwe światło dzienne.

PASAŻER olk
PASAŻER olk

Do „PAWIA” Czy słyszałeś kiedyś ,aby Policja w Olkuszu nałożyła rowerzyście mandat za jazdę po chodniku ? bo ja do tej pory nie słyszałem.Natomiast słyszałem i czytałem, że „walą” mandaty pieszym .Zauważyć warto jaka cisza panuje we władzach olkuskich w tym Policji i Straży Miejskiej na temat rowerzystów na chodnikach. Tym czasem już w innych miastach są ulice i place ,gdzie zabroniona jest jazda na rowerze. Dla przykładu podam Rynek w Katowicach. A w Olkuszu nie dostrzega się ważkiego problemu ,zwłaszcza niebezpieczeństwa i zagrożenia pieszych. Szczególnie dla osób starszych,matek z dziećmi,inwalidów,czy w szczególności osób słabowidzących ,oraz wyczekujących na przystankach komunikacji… Czytaj więcej »

PXT
PXT

Nie dajmy się zwariować. Rowery są przyszłością naszej zatrutej ropą naftową ukochanej planety. Trzeba wychodzić naprzeciw rowerom w miastach. Samochody w tej zgęstce jaka obecnie się wszędzie wyłania staną się przekleństwem cywilizacyjnym i źródłem nieszczęść. Już mnie tak obrzydł ich wszędobylski widok, że chętnie przeniósłbym się do XIX wieku aby napawać oczy ślicznymi konikami zaprzężonymi w bryczki. Marzenie 🙂

kicia
kicia

[quote name=”PXT”]Nie dajmy się zwariować. Rowery są przyszłością naszej zatrutej ropą naftową ukochanej planety. Trzeba wychodzić naprzeciw rowerom w miastach. Samochody w tej zgęstce jaka obecnie się wszędzie wyłania staną się przekleństwem cywilizacyjnym i źródłem nieszczęść. Już mnie tak obrzydł ich wszędobylski widok, że chętnie przeniósłbym się do XIX wieku aby napawać oczy ślicznymi konikami zaprzężonymi w bryczki. Marzenie :)[/quote]
Marzenia się spełniają kocurze 🙂