kronika policyjna

Spłonęły dwa śmietniki
5 maja br. w Olkuszu na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego ktoś podpalił dwa pojemniki do segregacji odpadów. Wartość strat oszacowano na kwotę 500 zł. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę ograniczenia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Włamanie do tartaku
7 maja br. w Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca, wyłamał drzwi do pomieszczeń tartaku i ukradł kable zasilające maszyny. Straty w wysokości 7600 złotych poniósł mieszkaniec Troksa. Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Miał przy sobie marihuanę
7 maja br. na ulicy Żuradzkiej w Olkuszu policjanci „patrolówki” podjęli legitymowanie mężczyzny, który na widok mundurowych zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. Okazało się, że 21-latek miał przy sobie marihuanę. Jeszcze tego samego dnia olkuszanin usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Skradziono rower w Bukownie
8 maja br. nieustalony do chwili obecnej sprawca w Bukownie na ulicy 1 Maja ukradł rower górski. Właściciel jednośladu wycenił stratę na 600 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą miejscowi policjanci.

Uszkodzenie bankomatu
Policjanci z komisariatu w Bukownie pracują nad ustaleniem sprawcy uszkodzenia ekranu bankomatu w tej miejscowości przy ulicy Nowej. Straty wyceniono na 10 tysięcy złotych. Zniszczenie mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzież telefonu na placu zabaw
Policjanci z Wolbromia prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży telefonu, która miała miejsce 9 maja 2015r. Mieszkanka Wolbromia utraciła telefon marki nokia lumia, który pozostawiła na terenie tamtejszego placu zabaw.

Groził użyciem noża i ukradł wodę toaletową
Za kradzież rozbójniczą odpowie napastnik, który 9 maja br. około godziny 9:00 wszedł do jednego z marketów w Olkuszu i ukradł 55 sztuk wody toaletowej. Pracownikom sklepu, którzy chcieli go zatrzymać, groził nożem. Agresor oddalił się z miejsca przed zaalarmowaniem policji. Olkuscy kryminalni pracują nad ustaleniem sprawcy tego zdarzenia.

Skradziono portfel
W Kluczach na ulicy Zawierciańskiej nieustalony do chwili obecnej sprawca, 10 maja br. ukradł portfel z dokumentami należącymi do mieszkanki Bukowna i olkuszanina. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie.

Wpadli z narkotykami
Zarzuty posiadania środków odurzających usłyszeli wczoraj dwaj mieszkańcy Racławic, których policjanci skontrolowali w zaparkowanym samochodzie. Zdarzenie miało miejsce 10 maja 2015 roku w Olkuszu na ulicy 20-stu Straconych. Policjanci znaleźli dwa woreczki z marihuaną (0,69 i 0,71 grama), które należały do kierowcy i pasażera renault. Narkotyki zostały zabezpieczone a mężczyźni zatrzymani. 23-latek i 21-latek odpowiedzą teraz przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zderzenie motorowerzysty z cinquecento
12 maja na skrzyżowaniu w Podlipiu, kierujący motorowerem wyprzedzając samochody zderzył się z fiatem cinquecento, którym jechała mieszkanka Bukowna. Oboje kierujący byli trzeźwi. 17-letni motorowerzysta oraz kierująca fiatem z ogólnymi obrażeniami zostali przewiezieni do olkuskiego szpitala. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nawet
nawet
8 lat temu

Najzabawniejsze są zawsze ostatnie zdania.