kronika policyjna

Olkusz. Nielegalna odzież oferowana w sklepie
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm odzieżowych. Towar oferowano w jednym z olkuskich sklepów.

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uzyskali informację, że w jednym z olkuskich sklepów, może być oferowana do sprzedaży odzież renomowanych firm. Informacja ta potwierdziła się 23 maja br. Policjanci przeszukali pomieszczenia sklepu i znaleźli w nich odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Przedstawiciel firm, których znaki towarowe zostały wykorzystane potwierdził, że nie są to produkty autentyczne i złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu zawiadomienie w tej sprawie. Obecnie policjanci ustalają straty jakie poniosły firmy w wyniku tego nielegalnego procederu. Część zabezpieczonych towarów już wyceniono na kwotę ponad 24 tysięcy złotych. Kwota może być znacznie wyższa – co do pozostałych marek, trwają ustalenia strat.

Za obrót towarem nielegalnie oznakowanym markowymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności: art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Powiat. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze!
Pod koniec ubiegłego tygodnia na drogach powiatu olkuskiego doszło do kilku kolizji i wypadków drogowych. Wielu z tych zdarzeń można było uniknąć gdyby tylko kierowcy i piesi przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

W piątek tj. 24 maja br. na skrzyżowaniu ulicy Alei 100-lecia z ulicą Dworską w Olkuszu zderzyły się dwa samochody – honda i dacia. Jak wstępnie ustalono, kierowca hondy nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na skrzyżowanie i uderzył w dacię. Kierująca dacią została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Do kolejnego wypadku doszło 25 maja br. w Bukownie na skrzyżowaniu ulicy Puza i drogi powiatowej 1061 w kierunku Jaworzna. Na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe marki: Renault Clio i Audi A6. Dwie osoby zostały ranne, które trafiły do szpitala w Olkuszu: kierowca renault i pasażerka audi. Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który przeprowadził oględziny i zabezpieczył ślady. Policjanci będą szczegółowo wyjaśniać, co było przyczyną tego zdarzenia drogowego.

W sobotę 25 maja w Olkuszu na ulicy Tadeusza Kościuszki nietrzeźwy pieszy wszedł pod jadący autobus. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Sprawą zajmą się policjanci z Olkusza, którzy dokładnie wyjaśnią przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Niestety oprócz braku ostrożności na drodze, policjanci wciąż walczą z nietrzeźwymi kierowcami, którzy decydują się na jazdę na „podwójnym gazie”. W niedzielę rano 26 maja po godzinie 9 w Olkuszu na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego, policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwą kobietę, która kierowała mazdą mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

Olkuska policja apeluje o spokojną, rozsądną i przede wszystkim trzeźwą jazdę. Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna.

Olkusz. Potrącenie pieszej
Policjanci z Olkusza wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 27 maja br. w Olkuszu. Volkswagen transporter potrącił pieszą. Do zdarzenia doszło około godziny 16 na ulicy Stanisława Staszica w Olkuszu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący volkswagenem transporterem cofając potrącił pieszą. 87-letnia kobieta z urazem ręki oraz barku została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Kierowca volkswagena był trzeźwy.

Bolesław. 22-latek podczas snu domowników dokonał włamania i kradzieży
Policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego i ukradł motocykl. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 maja br. w gminie Bolesław. Mężczyzna wyważył okno w pomieszczeniu piwnicznym, wszedł do środka i ukradł motocykl. Złodziej działał metodą na tzw. śpiocha, wykorzystując sen domowników. Dopiero nad ranem mieszkańcy zorientowali się, że ktoś włamał się do domu. Działania śledczych z komisariatu w Bukownie pozwoliły na ustalenie kim jest mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo i gdzie może on przebywać. Okazał się nim być 22-letni mieszkaniec gminy Bolesław. Mężczyzna został zatrzymany w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. W piątek tj. 24 maja śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, do którego mężczyzna się przyznał. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Skradziony motocykl został odzyskany i przekazany właścicielowi.

Wolbrom. Skorzystał z okazji i przywłaszczył sobie telefon komórkowy
Każda osoba, która znajdzie cudzą rzecz jest zobowiązana do oddania jej właścicielowi. Najwyraźniej o tym zapomniał 69-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, który przywłaszczył sobie telefon komórkowy zagubiony przez właścicielkę.

Do zdarzenia doszło kilka miesięcy temu. Kiedy kobieta zgubiła swój telefon komórkowy, przypadkowy mężczyzna, wykorzystał chwilę nieuwagi, zabrał go ze sobą i przywłaszczył. Czuł się wówczas bezkarny. Mężczyzna postąpił nieetycznie i dodatkowo dopuścił się przestępstwa. To dzięki pracy operacyjnej policjantów komisariatu w Wolbromiu, ustalono osobę odpowiedzialną za ten czyn. Był nim 69-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego. 24 maja śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut z kodeksu karnego tj. przywłaszczenie rzeczy. Policjanci odzyskali również telefon komórkowy i przekazali go właścicielce.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
5 lat temu

„ulicy Alei 100-lecia”. Co? Brakło milicjanta który potrafi pisać i co więcej to rozumie co pisze? Albo ULICA albo ALEJA, a 100-lecia to czego? OFNE?