kronika policyjna

Olkusz. Kradzieże tablic rejestracyjnych
Mieszkaniec Olkusza zawiadomił tutejszą policję o kradzieży tablic rejestracyjnych z jego samochodu marki Skoda Fabia. Kradzież miała miejsce na ulicy Głowackiego w dniu 27 czerwca br.

W tym samym dniu straty poniosła również mieszkanka Olkusza tym razem na ulicy Jana Kochanowskiego, gdzie zostały skradzione tablice rejestracyjne pojazdu marki Volvo. Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza. Za kradzież tablic rejestracyjnych grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Łobzów. Nie upewniając się skręciła w posesję i doprowadziła do kolizji
Kierująca oplem, skręcając do posesji, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, kierującemu motocyklem, który był w trakcie jej wyprzedzania. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do Nowego Szpitala w Olkuszu. Do zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek tj. 28 czerwca przed godziną 16:00, w miejscowości Łobzów. Policjanci wstępnie ustalili, że sprawcą kolizji drogowej była 52-letnia mieszkanka Wolbromia. Kobieta kierując samochodem osobowym marki Opel Corsa, jadąc z kierunku Wolbromia wykonała manewr skrętu w lewo do prywatnej posesji w Łobzowie. Kobieta nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 16-letniemu motocykliście, który jechał w tym samym kierunku, wyprzedzając kilka pojazdów. W wyniku zdarzenia 16-latek z urazem nóg trafił do olkuskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Jak się okazało podczas sprawdzenia, nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania. Kobieta odpowie za spowodowanie kolizji, a 16-latek za brak uprawnień zostanie rozliczony przez olkuski sąd. Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę, zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie.

Osiek. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca, nie posiadał uprawnień do kierowania
Nie dość, że kierował samochodem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, to na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialny 35-latek został zatrzymany przez olkuskich funkcjonariuszy. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia i wysoka grzywna. Całe zdarzenie miało miejsce w zeszły piątek tj. 28 czerwca po godzinie 17:00. Funkcjonariusze z olkuskiej komendy w miejscowości Osiek, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fiatem. Jak się okazało 35-latek, mieszkaniec Olkusza nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że nie tylko to wykroczenie ma na swoim koncie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że nietrzeźwym kierowcom oprócz kary pozbawienia wolności grozi kara finansowa od 5 tys. złotych oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem bez uprawnień.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
5 lat temu

„Nie dość, że kierował samochodem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, to na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania.”. Cóż w tym dziwnego? Przynajmniej nie mają mu czego zatrzymać.
Tablice rejestracyjne na 4-ry wkręty o wartości 1 zł się mocuje i nikomu nie będzie się chciało jej wyrywać z auta, a nie na badziewną ramkę z durnowatymi napisami którą kopnięciem można oderwać i zajumać blachy.

lulek
lulek
5 lat temu

[quote] wykonała manewr skrętu w lewo do prywatnej posesji w Łobzowie. Kobieta nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 16-letniemu motocykliście, który jechał w tym samym kierunku, wyprzedzając kilka pojazdów. [/quote]
[b]Poproszę o wyjaśnienie ,mnie ciemnemu suwerenowi:[/b]

Jeśli motocyklista wyprzedzał,to musiał być na początku tego manewru z tyłu pojazdu kobiety.

Jeśli pojazd kobiety miał włączony kierunkowskaz na skręt w lewo,to ten z tyłu nie powinien wyprzedzać.

W jaki sposób kobieta nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 16-letniemu motocykliście,skoro on był z tyłu.?