jacek osuch

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o powołaniu posła Jacka Osucha na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Pełnomocnika Rządu ds. infrastruktury sportowej. Dziś przedstawiamy komentarz wiceministra z ziemi olkuskiej na temat nowych, zawodowych wyzwań.

– Tematy związane z działalnością Ministerstwa Sportu są mi bardzo dobrze znane, gdyż w obecnej kadencji pełniłem funkcję Zastępcy Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a od 12 lat zasiadałem w niej jako członek. Wspólnie pracowaliśmy więc z obecnym Ministrem Bańką od początku tej kadencji nad wieloma programami rządowymi. Decyzją Pana Premiera Mateusza Morawieckiego zostałem także powołany na stanowisko Pełnomocnika Rządu Rzeczypospolitej Polskiej do spraw infrastruktury sportowej – i właśnie to jest moje główne zadanie w Ministerstwie – opowiada sekretarz stanu Jacek Osuch.

Czym będzie zajmował się wiceminister z ziemi olkuskiej? – Minister Sportu i Turystyki jest dysponentem środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, które przeznaczane są między innymi na dofinansowanie zadań inwestycyjnych. Nasze ministerstwo realizuje więc wiele ważnych projektów dedykowanych również dla samorządów tj. „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, które mają kluczowe znaczenie dla społeczności lokalnych. W moim pionie będzie zatem nadzór nad ich sprawną realizacją oraz kontakty z samorządami. To jeden z kluczowych pionów w Ministerstwie – wyjaśnia wiceminister.

Sekretarz stanu Jacek Osuch przypomina, że od początku kadencji Sejmu, a więc od 2016 roku do Małopolski popłynął bardzo duży strumień pieniędzy właśnie z Ministerstwa Sportu. – Łącznie jest to aż ćwierć miliarda złotych, która to kwota została przeznaczona na rozwój szeroko rozumianej infrastruktury sportowej. W naszym regionie przy wsparciu rządowych środków udało się zrealizować (lub w dalszym ciągu są realizowane) takie projekty jak m. in. modernizacja kortów tenisowych i remont basenu odkrytego w Bukownie, budowa boiska piłkarskiego przy SP nr 3 w Olkuszu, budowa boisk wielofunkcyjnych przy szkołach powiatowych w Olkuszu i Wolbromiu, powstanie Otwartych Stref Aktywności w Glanowie i Ściborzycach a także w Olkuszu i Wolbromiu oraz budowa sali gimnastycznej oraz przebudowa i modernizacja budynku basenu w Wolbromiu. Ministerstwo Sportu w ciągu ostatnich trzech i pół roku wsparło samorządy w powiecie olkuskim kwotą ponad 8 mln zł. Trzeba także pamiętać, że za 4 lata Małopolska będzie organizatorem Igrzysk Europejskich, więc pojawia się kolejna szansa na poprawę stanu infrastruktury. To także pewna szansa dla powiatu olkuskiego. Mam nadzieję, że wspólnie z samorządowcami z powiatu olkuskiego uda nam się odnieść sukces w tej kwestii – dodaje sekretarz stanu Jacek Osuch.

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
5 Autorzy komentarzy
HeraklitJanusz z PolskiWieŚmaKlulekOlkuszanin6 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Heraklit
Heraklit

Niestety poseł Osuch nie stanął na wysokości zadania, chciałbym, aby spojrzał w oczy mieszkańcom naszego regionu i odpowiedział, czemu wraz z całym PiS-em głosował za zamrożeniem projektu ustawy zabraniającej polskim politykom jakichkolwiek rozmów z „Przedsiębiorstwem Holokaust” i szlachtą Jerozolimską w sprawie zawłaszczenia mienia bezspadkowego co pozwoli im przejąć gigantyczny majątek narodowy wstępnie szacowany na 330 mld dolarów, co przełoży się na ich dominację w Polsce, czyniąc z Polaków ludzi trzeciej kategorii. Drugą kategorią będą kolaboranci wszelkiej maści co właśnie wyrazili glosowaniem. W dzisiejszym Sejmie mamy tylko 49 uczciwych posłów w tym żaden z PiS.taka jest przerażająca prawda kochani rodacy.

Janusz z Polski
Janusz z Polski

Jak gorąco pragnie” dobra” mieszkańców ziemi olkuskiej i wszystkich obywateli RP pokazał w głosowaniu nr 12 dnia 19.07.2019 gdzie poseł J.Osuch był przeciwny ustawie o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego -żródło informacji : https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xspsymbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=84&NrGlosowania=12
czyli to już nie” teoria spiskowa” ale nagie fakty prawdy.

WieŚmaK
WieŚmaK

Oby udało się Panu Ministrowi dzięki swojej nowej pozycji zrobić coś dla Olkuskiej infrastruktury sportowej. Może w końcu wyczekiwany przez wszystkich AquaPark, każdy przy kolejnych wyborach go obiecuje, a na końcu nic z tego nie ma. Życzę by wszystkie zabiegi o rozwój sportowy dla Olkusza przyniosły wymierniejsze efekty niż remont dk94, który póki co stanął na unieważnionych przetargach.

lulek
lulek

[quote name=”Olkuszanin6″]Boże! Miej w opiece Ministerstwo Sportu i Turystyki.[/quote]
Już ma ,kierując tam Pana Jacka 🙂 :-*

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Boże! Miej w opiece Ministerstwo Sportu i Turystyki.