kronika policyjna

Olkusz. Włamanie i kradzież Audi
30 lipca br. w godzinach nocnych z parkingu przy ul.Kolberga w Olkuszu skradziono pojazd m-ki Audi A4. Właściciel, mieszkaniec Olkusza, wstępnie oszacował straty na kwotę 25 000 zł. Sprawą zajmują się policjanci z tutejszej jednostki.

Olkusz. Kradzież na terenie ogródków działkowych
30 lipca około godziny 10.45 nieustalony do chwili obecnej sprawca, z terenu jednej z działek przy ul. Żuradzkiej w Olkuszu, ukradł torebkę wraz z dowodem osobistym, pieniędzmi, kartą kredytową oraz dwoma telefonami komórkowymi. Olkuszanka oszacowała straty na 2000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Olkusza.

Olkusz. Uciekał policjantom, bo miał przy sobie narkotyki

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Olkusza podejrzewanego o posiadanie narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. W sobotę 30 lipca około godziny 19.00 przy ul. Skalskiej w Olkuszu uwagę patrolujących policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zwróciła zaparkowana tam mazda oraz siedzący w niej dwaj mężczyźni. Osoby te na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczęły uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg. W trakcie ucieczki, jeden z mężczyzn przewrócił się, po czym odrzucił od siebie paczkę chusteczek. Ponadto, chcąc uniknąć zatrzymania, mężczyzna ten zachowywał się wobec interweniujących policjantów agresywnie. Jak się okazało, powodem jego ucieczki była ukryta w opakowaniu chusteczek substancja, która po zbadaniu testerem okazała się być amfetaminą w ilości 1,30 g. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut posiadania narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy.

Wolbrom. Weekendowe zatrzymania uczestników bójek
Czternaście osób w wieku od 17 do 33 lat zatrzymali wolbromscy policjanci. Mężczyźni brali udział w bójkach, które miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę 30/31 lipca w Wolbromiu. Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 00.10. Dyżurny policji został poinformowany o bójce wewnątrz lokalu „HOT-SPOT”. Na miejscu policjanci zatrzymali 8 młodych mężczyzn, w wieku od 17 do 31 lat. Byli to mieszkańcy Brzozówki, Zadroża i Wolbromia. Kilka godzin później (około godziny 3.20) na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wolbromiu doszło do kolejnej bójki. Policjanci w rejonie sklepu zatrzymali wówczas 6 mieszkańców Wolbromia w wieku od 23 do 33 lat. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z miejscowego komisariatu. Mężczyźni najprawdopodobniej usłyszą zarzut uczestnictwa w bójce, za co grozi do 3 lat więzienia.

Olkusz. Kradzież tablic rejestracyjnych
Mieszkaniec Olkusza powiadomił policję o kradzieży tablic rejestracyjnych z jego samochodu osobowego marki Citroen Xara. Do kradzieży doszło 1 sierpnia br. na parkingu przy ulicy Skalskiej w Olkuszu.

Zederman. Zderzenie motocyklisty z samochodem dostawczym
2 sierpnia na drodze krajowej nr 94 w Zedermanie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla marki Honda oraz samochodu dostawczego marki Mercedes Benz. W wypadku ranne zostały dwie osoby – motocyklista i kierowca auta. Do zdarzenia doszło około godziny 9.30. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem jechał od strony Olkusza w kierunku Krakowa i uderzył w mercedesa, który wyjeżdżał z miejscowości Zimnodół. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Z ogólnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala w Olkuszu. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Olkusz. Kradzież z włamaniem do pojazdu
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego marki vw golf. Do zdarzenia doszło w Olkuszu na ulicy Skalskiej. Sprawca uszkodził zamek w drzwiach pojazdu i z jego wnętrza ukradł radio samochodowe, antenę oraz uchwyt do nawigacji. Właściciel – mieszkaniec Olkusza, straty wycenił na kwotę 400 złotych.

Olkusz. Uszkodzono elewacje garażu
2 sierpnia mieszkanka Olkusza powiadomiła Policję, o uszkodzeniu elewacji garażu, który znajdował się na osiedlu Młodych w Olkuszu. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o