andrzejki2

Jesteśmy jedną z wielu placówek, które biorą udział w akcji „Ćwiczyć każdy może” w ramach projektu „Rok szkoły w ruchu”. Jako instytucja przywiązująca ogromną wagę do działań prozdrowotnych z radością przystępujemy do realizacji zadań, wynikających z założeń programu, aby każdy uczeń w Żuradzie wiedział, że ruch to zdrowie.
Aktywność fizyczna to nie tylko zajęcia wychowania fizycznego, sportowe zajęcia pozalekcyjne czy Szkolny Klub Sportowy. Zabawy i gry sportowe, popisy gimnastyczne oraz taneczne, tradycyjne wróżby i przede wszystkim dużo dobrej zabawy – oto, co zaproponowaliśmy uczniom klas III – VI w czwartek 28 listopada poprzedzający Andrzejki, oraz w piątek uczniom kl.I-III.

Tradycyjne wróżby andrzejkowe, połączone z rywalizacją rekreacyjno-sportową okazały się „strzałem w dziesiątkę” imprezy odbywającej się pod hasłem „Andrzejki na sportowo”. Główną atrakcją były jednak popisy taneczne naszych dziewcząt.

Oprócz sportowej rywalizacji nie obyło się bez andrzejkowych wróżb pod wodzą Wróżek Ewy i Weroniki. Nasze uczennice szybko i sprawnie, jak za dotknięciem magicznej różdżki, czarowały piękne wizje przyszłości naszym uczestnikom. Zdradzały chętnym, kto pierwszy wyjdzie za mąż i jak na imię będzie miał wybranek serca. Kiedy już wszystkie wróżby dobiegły końca nadszedł czas na taneczne szaleństwa. Zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Tekst nadesłany przez SP w Żuradzie

andrzejki

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze