kronika policyjna

Próbowali wyłudzić 120 tysięcy złotych
1 lipca 2015 roku policjanci Referatu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Kryminalnego z tutejszej komendy zatrzymali w jednej z placówek finansowych w Olkuszu 28-letnią mieszkankę Ogrodzieńca i 46-letniego olkuszanina.

Osoby te na podstawie zaświadczeń o zatrudnieniu, zawierających fałszywe dane, próbowały wyłudzić dwie pożyczki na kwotę 120 tysięcy złotych. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali kolejną osobę, która miała związek z tą sprawą. Okazał się nim być krewny wcześniej zatrzymanych osób. Kobieta i mężczyzna przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara pozbawiania wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Skradziony rower w Krzu
3 lipca 2015 roku około godziny 10 w miejscowości Krze przy ulicy Głównej, skradziono rower górski. Jednoślad wart był 1000 złotych. Policjanci z komisariatu z Bukownie ustalają sprawcę kradzieży.

Pożar budynku gospodarczego w Sulisławicach
W nocy z 4 na 5 lipca około godziny 3:30 w Sulisławicach spłonęła drewniana stodoła. W budynku gospodarczym znajdowały się maszyny rolnicze. Wartość strat oszacowano wstępnie na około 20 000 złotych. Oprócz policji w akcji ratowniczo-gaśniczej brały udział 4 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowa Straż Pożarna z Olkusza. Obecnie Policja ustala przyczynę powstania pożaru.

Zatrzymani z narkotykami
W nocy z 3 na 4 lipca 2015 roku w Olkuszu na ulicy Żuradzkiej policjanci z patrolówki zatrzymali 18- letnią mieszankę Żurady i 20-letniego mieszkańca Zedermana, którzy posiadali przy sobie substancje psychotropowe. Mężczyzna i kobieta wpadli podczas legitymowania. W trakcie kontroli u 20 latka mundurowi znaleźli susz roślinny. Test potwierdził, że jest to marihuana w ilości 1,14 grama. Natomiast osiemnastolatka posiadała tabletkę ekstazy, marihuanę (0,88 grama) oraz śladowe ilości amfetaminy. Ponadto w trakcie przeszukania w mieszkaniu mężczyzny znaleziono 2 szt. tabletek ekstazy oraz 0,17 grama marihuany. Oboje usłyszeli zarzut posiadania środków psychotropowych, za co grozi do 3 lat pozbawiania wolności.

Motocyklista w szpitalu
We wtorek (7 lipca 2015 roku) około godziny 14.00 w Bolesławiu na ulicy Głównej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i dwóch samochodów osobowych – Renault Twingo i Opel Signum. W wyniku tego zdarzenia 31 letni motocyklista, mieszkaniec Małobądza doznał ogólnych obrażeń ciała i trafił do olkuskiego szpitala. Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia i wykonał szkic sytuacyjny. Obecnie policjanci z komendy w Olkuszu ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego.

Komunikaty:

Olkuska Policja poszukuje sprawcy uszkodzenia Nissana Almery. Pojazd ten zaparkowany był w okresie od 30 czerwca do 1 lipca na parkingu przy bloku nr 14 na ulicy Elizy Orzeszkowej w Olkuszu. Świadkowie tego zdarzenia lub osoby posiadające jakiekolwiek informacje na te temat proszone są o kontakt z prowadzącą sprawę, numer telefonu 32-647-8235 lub 997.

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia pojazdu marki Renault Clio. Pojazd ten zaparkowany był w dniu 19 czerwca br. w godzinach rannych na parkingu przy bloku nr 8 na ulicy Krasińskiego w Olkuszu. Świadkowie tego zdarzenia lub osoby posiadające jakiekolwiek informacje na te temat proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę, numer telefonu 32-647-8234 lub 997.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pan sułek od elizy
pan sułek od elizy
8 lat temu

Aleksander Kwaśniewski umiejscowił prokuraturę polską jako najbardziej zdemoralizowaną instytucję państwową. Niestety miał rację.

PXT
PXT
8 lat temu

W większości przypadków tzw: (heh o zgrozo) „wymiar sprawiedliwości” zachowuje się jak słoń w składzie porcelany i w rezultacie w wyniku tego statystycznie robi więcej szkód niż pożytku. Czasem tylko zdarzy się jakiś sukces jak ślepej kurze ziarnko, co zaraz się nagłaśnia ile tylko tubie fabryka decybeli dała.

smakosz
smakosz
8 lat temu

[quote name=”xyz”]europejczyk, polacy są za głupi na takie używki. Słyszał ty żeby w Holandi 200 narkomanów w jednym dniu wylądowało w szpitalu? tu nawet dziecka nie mają umiaru w jedzeniu słodyczy, a co dopiero maryche wąchać.[/quote]

Polacy nie są głupi…to POlicja sądy i stanowiący prawo mają Polaków za głupków których trzeba karać za byle co np. 3 lata więzienia za 0,17 grama maryśki … wypite pół litra wódki i paczka fajek bardziej szkodzi 😆

xyz
xyz
8 lat temu

europejczyk, polacy są za głupi na takie używki. Słyszał ty żeby w Holandi 200 narkomanów w jednym dniu wylądowało w szpitalu? tu nawet dziecka nie mają umiaru w jedzeniu słodyczy, a co dopiero maryche wąchać.

europejczyk
europejczyk
8 lat temu

Wiecie ze Maryska w Holandii jest legalna ….? w Holandii mozna miec 5 gramow Marychy i 5 krzakow na wlasny uzytek… 😉
ale w POlsce jest sredniowiecze i ciemnota w prawie i za posiadanie Marychy grozi wiezienie…to chore 😆
Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia uznają spożycie konopi za mniej szkodliwe, niż konsumpcję legalnych używek: tytoniu oraz alkoholu…policja i sady musza miec co robic i lapac „groznych przestepcow” by miec lepsza wykrywalnosc 😆

PXT
PXT
8 lat temu

Dopóki nie dostanie się tam do roboty jakiś czubek to ok. Bo czubek w policji stanowi bardzo spotęgowane zagrożenie niż by był zwykłym cywilem, zwłaszcza jak jeszcze zostanie „zaprogramowany” na pomnażanie statystycznych wyników, wówczas staje się niebezpieczny nawet dla przypadkowych przechodniów w których obsesyjnie widzi przestępców a siebie jako zbawcę świata.

...
...
8 lat temu

Ta mieszanka z Żurady to jakaś mulatka? Czy też posiadała jakąś mieszankę żuradzką?
Mieli tego zawrotnie śladowe ilości, aż głowa boli. A może mieli też jakieś pochowane bobki w odbytach? Mogli im sprawdzić to by sobie wyniki podrasowali.
Mam w rodzinie schizofrenika co jedzie na środkach psychotropowych- znaczy się już dawno powinien siedzieć. 😥

pavv
pavv
8 lat temu

Gdyby Bóg chciał, żeby maruchaina nie istniała to by jej nie stworzył.