Skok do finki    
25 marca. Ktoś włamał się do domku letniskowego w Kwaśniowie Górnym, skąd skradł butlę gazową, agregat prądotwórczy oraz wiertarkę. Suma strat to około 600 złotych, na szkodę mieszkańca Jaworzna.
Wbiegł pod koła
31 marca. 76-letni mężczyzna został ranny w wypadku, do jakiego doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Kościuszki w Olkuszu. Pieszy wbiegł nagle na jezdnię, tuż przed opla astrę kierowanego przez mieszkańca Racławic. Poszkodowany trafił do szpitala z pęknięciem czaszki.
Z koparką po kabel
31 marca. 150 metrów bieżących kabla technicznego ukradli nieznani sprawcy z terenu przy ulicy Osadowej w Bolesławiu. By dostać się do łupu, użyli koparki. Poszkodowana firma szacuje straty.

Obłowili się w garażu    
31 marca. Nieustaleni osobnicy włamali się do pomieszczenia gospodarczego w Ryczówku. Ukradli piłę spalinową, rower górski, urządzenie laserowe do mierzenia poziomów oraz z otwartego renaulta radioodtwarzacz m. JVC. Właściciel, mieszkaniec wioski, wycenił straty na 3,5 tys. złotych.
Spuścili paliwo
1 kwietnia. Olej napędowy spuścili nieznani sprawcy z baku ciężarówki zaparkowanej na posesji w Kolbarku. Właściciel, mieszkaniec Niegowej, wycenił straty na 800 złotych.    
Odjechał audi
3 kwietnia. Nieznany sprawca z parkingu niestrzeżonego przy ulicy Krasińskiego w Olkuszu ukradł audi a4 wartości około 27 tys. złotych. Pojazd należał do 31-letniego olkuszanina.
Na podwójnym gazie
3 kwietnia. Policja zatrzymała na ulicy Wodącej w Bukownie pijanego kierowcę. 44- letni mieszkaniec miasta miał w organizmie prawie półtora promila alkoholu. Kierując motorowerem, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącej prawidłowo audi mieszkance Podlipia. Mężczyzna ma ponadto orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie za  popełnienie dwóch przestępstw oraz wykroczenia.
Przez obiad spalił się dom
4 kwietnia. Strażacy gasili pożar drewnianego domku w Trzyciążu. Spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne oraz poddasze mieszkalne wraz z więźbą dachową. Straty wynoszą około 200 tysięcy złotych. Prawdopodobną przyczyną powstania ognia było pozostawienie na kuchni gazowej naczynia z tłuszczem.  
Włamanie przez balkon
4 kwietnia. Złodzieje włamali się do domu przy ulicy Kościelnej w Kwaśniowie Dolnym. Do środka dostali się, wypchnąwszy drzwi balkonowe. Ukradli 200 złotych, karty bankomatowe oraz biżuterię na szkodę mieszkańców wsi,  a także dokumenty, karty bankomatowe oraz 450 złotych na szkodę mieszkanki Mysłowic.  
Potrącił skuterem
5 kwietnia. Do wypadku doszło na drodze w Zarzeczu. Kierujący skuterem keeway matrix mieszkaniec Ryczowa potrącił pieszego, 45- letniego mieszkańca wioski, który nagle wtargnął na jezdnię. Pieszy trafił do szpitala.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze