Laskowianka Laski – IKS REM TD Olkusz 0-4 (0-2)
W półfinale Pucharu Polski na boisku w Laskach lepsi byli olkuszanie, co nie było zaskoczeniem. Zawodnicy Laskowianki walczyli z charakterem do końca, a ich konsekwentna gra przez 90 minut doprowadziła do kilku dobrych okazji do zdobycia bramki.
Pierwszy strzał na bramkę oddali miejscowi, ale K. Poczęsny przymierzył obok słupka.  Przyjezdni szybko wyszli na prowadzenie, po precyzyjnym uderzeniu z wolnego Będkowskiego. Po kwadransie gry wynik podwyższył Juszczyk, celując głową po zagraniu Banysia. Stojący między słupkami Wesołowski miał okazję zrehabilitować się w kolejnych minutach, broniąc uderzenia Szczypciaka, Będkowskiego i Juszczyka. W tej części spotkania oba zespoły zanotowały też strzały  w poprzeczkę.
Tuż po przerwie bliski zaskoczenia Kasprzyka był Izdebski, ale bramkarz Olkusza zdołał wybić futbolówkę. W 61. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Kozak, i Olkusz już prowadził 0-3. Miejscowi odpowiedzieli groźnym uderzeniem Lisowskiego pod poprzeczkę, jednak M. Kasprzyk ponownie pokazał, że niełatwo go pokonać. Kolejny ruch należał do gości – po trafieniu Juszczyka piłka minęła słupek. Dobrą sytuację wypracował Lisowski, zagrywając do Nalepy, ale ten zbyt lekko kopnął piłkę sprzed linii pola karnego. „Kropkę nad i” postawił w 75. minucie Będkowski, pewnie pokonując bramkarza Lasek. Dwie minuty później niewiele brakło do zdobycia pierwszej bramki przez gospodarzy, kiedy to A. Kasprzyk uderzał z lewej po długim rogu, tuż obok słupka. W ostatnich minutach niesamowitym refleksem wykazał się Kańtoch – wybronił uderzenie z prawej Juszczyka i bezbłędnie zareagował na dobitkę głową Będkowskiego.
W pucharowym finale olkuszanie spotkają się z zespołem z Wierbki, który w jesiennym pólfinale pokonał Spójnię Osiek.
0-1 Będkowski 3’, 0-2 Juszczyk 15’, 0-3 Kozak 61’, 0-4 Będkowski 75’.
Żółte kartki: K. Poczęsny, Probierz, Kańtoch.
Sędziował Piotr Król (Olkusz).
Laski: Wesołowski (46′ Kańtoch) – Kowalczyk, Lisowski, Jastrząb (80′ Jachimowicz), M. Poczęsny, M. Nalepa, Dąbek, Probierz (60′ Waszkiewicz), K. Poczęsny – Izdebski, A. Kasprzyk.

Olkusz: M. Kasprzyk – Czechowski, Jurczyk (60’Tondos), Kaczmarczyk, Szymczyk (46′ Kańczuga) – M. Przybyła, Banyś (42′ Kozak), Będkowski, K. Wdowik (46′ Sz. Kulawik) – Juszczyk, Szczypciak.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

{joomplu:6358}{joomplu:6345}{joomplu:6335}{joomplu:6313}