29.06. na ul. Orzeszkowej w Olkuszu nieznany sprawca wyłamał skobel zabezpieczający drzwi wejściowe do piwnicy i skradł spawarkę, prostownik, imadło, świetlówki oraz skrzynkę z podręcznymi narzędziami o łącznej wartości 400 złotych.  

1.07. 53-letni olkuszanin zgłosił, że w Żuradzie (gm. Olkusz) dwaj nieznani sprawcy przyłożyli mu nóż do szyi, a następnie skradli telefon komórkowy, dyktafon i 200 złotych. Straty wyniosły 900 złotych.

3.07. na al. Tysiąclecia w Olkuszu kierująca renaultem clio olkuszanka uderzyła w mercedesa sprintera prowadzonego przez mieszkańca Wolbromia, który wykonywał manewr zawracania. Ogólnych potłuczeń głowy, barku, kręgosłupa i klatki piersiowej doznała kierująca renaultem. Kobieta trafiła do Szpitala Powiatowego w Olkuszu.  

2.07. na ul. Nałkowskiej w Olkuszu nieznany sprawca włamał się do piwnicy olkuszanina. Z wnętrza zginął rower o wartości 350 złotych.

4.07. w Wolbromiu, na ul. 1 Maja, skradziono metalowe elementy – tzw. kształtowniki – z terenu miejskiej elektrociepłowni. Policjanci zatrzymali złodziei: 45- i 46-letniego mieszkańców miasta. Skradzione mienie odzyskano w całości w punktach skupu złomu.

4.07. w Bukownie, na ul. Sławkowskiej, nn. sprawcy włamali się do garażu. Złodzieje urwali kłódkę, a następnie skradli motocykl marki Honda.  

4.07. w Suchej (gm. Trzyciąż) 31-letni mieszkaniec wsi, jadąc renaultem, spowodował kolizję drogową, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Okazało się, że już wcześniej sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów, w dodatku mężczyzna kierował, będąc w stanie nietrzeźwym (wynik badania około 1,90 promila alkoholu we krwi).

4.07. w Bydlinie (gm. Klucze), w kompleksie leśnym, ujawniono i zabezpieczono hodowlę ośmiu konopi indyjskich.

4.07. w Małobądzu (gm. Bolesław), na ul. Miłej, podczas prac związanych z wymianą poszycia dachowego spadł z dachu 27-letni mężczyzna. Pomimo reanimacji podjętej przez zespół karetki pogotowia ratunkowego mężczyzna zmarł.

4.07. w lesie w Golczowicach (gm. Klucze) znaleziono niewybuch o długości 30 centymetrów. Powiadomiono saperów z jednostki w Krakowie.

6.07. w Wolbromiu wybuchł pożar w bloku przy ul. Bolesława Chrobrego. Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy przybyli na miejsce pierwsi, podjęli szybką ewakuację 60. mieszkańców bloku. Nikt nie odniósł obrażeń. Ponadto funkcjonariusze odcięli dopływ gazu i energii elektrycznej. Pożar został ugaszony przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP. Spłonęło mieszkanie, zniszczeniu uległy też mieszkania sąsiednie.

6.07. w Wolbromiu, na ul. Konopnickiej, prawdopodobnie na skutek nieumyślnego zaprószenia ognia, wybuchł pożar budynku mieszkalnego i gospodarczego należących do 67-letniego mieszkańca miasta. Wstępnie ustalono, że ogień mógł pojawić się najpierw w pomieszczeniach gospodarczych. Straty wyniosły około 50 tysięcy złotych.

6.07. lekarz Szpitala Powiatowego w Olkuszu zawiadomił dyżurnego KPP, że na izbę przyjęć zgłosił się 48-letni olkuszanin, który powiadomił go, iż około godz. 9, w rejonie skrzyżowania alei Tysiąclecia i ul. Biema, na przejściu dla pieszych został potrącony przez pojazd koloru czarnego. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy ma najprawdopodobniej złamaną podstawę czaszki.  

7.07. w Olkuszu, na ul. Długiej, dwie kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej, wykorzystując nieuwagę olkuszanki skradły z jej mieszkania 8 tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze