sołtys t

Do 5 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego 2018”. Organizatorem jest Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

W tej edycji do sołectw, z których pochodzą zwycięzcy, trafi w sumie rekordowa pula 100 tys. złotych. Nagroda za pierwsze miejsce to 50 złotych na rzecz wsi, za drugie – 30 tys. złotych, a za trzecie 20 tys. złotych.

-Konkurs jest doskonałą formą uznania pracy sołtysa na rzecz swojej lokalnej społeczności oraz okazją do rozpowszechnienia dobrych praktyk wdrażanych przez włodarza. Doskonale wiemy ile trudu i zaangażowania wkładają każdego dnia w swoją pracę, dlatego postawy te chcemy wyróżniać i nagradzać – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Konkurs zorganizowany jest dla sołtysów Województwa Małopolskiego, przewodniczących rad osiedlowych i dzielnic w gminach wiejskich, miejsko – wiejskich oraz miejskich. Kandydatów mogą zgłaszać: gminne koła sołtysów, wójt, burmistrz lub starosta. Z jednej gminy może pochodzić maksymalnie dwóch kandydatów. Zgodnie z regulaminem, zgłaszający partycypuje w kosztach konkursu poprzez wpłatę wpisowego w wysokości 150 złotych oraz ufundowanie lub zakup nagrody rzeczowej dla zgłaszanej osoby. Formularz oraz regulamin dostępne są na www.soltysi.tit.pl

Zgłoszenia należy nadsyłać pocztą na adres: Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, ul. Zbylitowska 3, 33-101 Tarnów.

Komisję konkursową powołuje Zarząd Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, a w jej skład wchodzą: Marszałek Województwa Małopolskiego i wyznaczony przez niego przedstawiciel, przedstawiciel Forum Wójtów i Burmistrzów Małopolski, ks. kapelan Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, 5 członków Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów z różnych powiatów i różnych szczebli organizacji wytypowani przez Zarząd Stowarzyszenia.

Komisja konkursowa będzie oceniać dokonania kandydatów za 2018 rok według pięciu kryteriów: osiągnięcia inwestycyjne i rzeczowe realizowane dzięki zaangażowaniu sołtysa lub przewodniczącego; współpraca z mieszkańcami i samorządem; zaangażowanie w działania z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji; opinia Koła Gminnego (jeśli takowe funkcjonuje) oraz wójta lub burmistrza; innowacyjne formy działalności sołtysa lub przewodniczącego.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 1 września w gminie Zakliczyn, z której pochodzi ubiegłoroczny laureat – Józef Franczyk, podczas Dożynek Województwa Małopolskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze