laser policja

Wraz z nowym rokiem Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wzbogaciła się o nowy sprzęt. Otóż do dyspozycji funkcjonariuszy jest laserowy miernik prędkości. Kierowcy, noga z gazu!

– Nowe urządzenie będzie zapewne hamowało kierowców ze zbyt „ciężką” nogą. Nie tylko rejestruje prędkość, ale także obraz – zaznacza sierżant sztabowy Marika Guzik-Gajda.

Mundurowi podczas tradycyjnych kontroli drogowych w wielu przypadkach zaskoczą kierowców. Nowoczesny radar łączy w sobie dwie funkcje – lasera oraz wideokamery. – Policjant z takim sprzętem w ręku może nie tylko dokonać pomiaru prędkości, ale również zarejestrować inne wykroczenia na drodze, np. rozmowę przez telefon, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, czy przejazd na czerwonym świetle – dodaje przedstawicielka KPP w Olkuszu.

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olo
olo
5 lat temu

[quote name=”do Romka”]

1.W Niemczech lub Francji mandaty są kilka razy wyższe

W Niemczech i Francji wyższe są też zarobki. Co nie zmienia faktu że trzeba jeździć bezpiecznie

Ernest
Ernest
5 lat temu

„to już zaczynaj szczekać…”
Nie podałeś żadnego powodu, abym to musiał uczynić. Twoja ślepa wiara we wszystko co niemieckie jest wysoko przebarwiona. Jednak gdy zobaczyłem jak 3 (słownie trzy radiowozy policyjne) zabezpieczały grupę wiernych z kościoła na smerfach podczas przejścia przez drogę szybkiego ruchu w dniu trzech króli to oniemiałem. Tylko do tej czynności „laser i kamera w jednym” chyba nie koniecznie była potrzebna.

do Romka
do Romka
5 lat temu

[quote name=”Romuald”]Łatwiej i na pewno bezpieczniej, a już na pewno z korzyścią dla budżetu, jest kasować kierowców za przekroczenie prędkości nawet o kilka km., Jeżeli ktoś mi udowodni, że w tym całym cyrku nie chodzi o kasę do budżetu (bo na pewno nie o zdrowie społeczeństwa), to odszczekam to co napisałem.[/quote]

to już zaczynaj szczekać…
1.W Niemczech lub Francji mandaty są kilka razy wyższe
2. W Polsce kierowcy jeżdżą jak barany…wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych,przekraczanie prędkości to norma…jest ograniczenie do 50 km/h w zabudowanym to wszyscy mnie wyprzedzają…brak szacunku do prawa i policji…w Niemczech na autostradzie nie ma ograniczenia prędkości ale wszędzie są kamery , jest wyższa kultura jazdy i szacunek dla prawa …spróbuj w Niemczech przekroczyć prędkość to Cię policja zatrzyma po kilku kilometrach i mandat pięćset euro czyli 2 tysiące zł a w Polsce to najwyżej 3 stówki dadzą śmiesznie niskie mandaty mamy dlatego trzeba kierowców kosić na mandaty ile wlezie aż baran jeden z drugim sie nauczy kultury do przepisów…ja bym robił zdjęcia tych piratów drogowych umieszczał na stronie policji gęby tak jak upublicznili dane pedofilów bo inaczej ludzie wstydu i szacunku dla przepisów nie mają…jest 50 to jadę 50 a nie 70:)

a teraz szczekaj….HAU HAU 😀

Romuald
Romuald
5 lat temu

Łatwiej i na pewno bezpieczniej, a już na pewno z korzyścią dla budżetu, jest kasować kierowców za przekroczenie prędkości nawet o kilka km., aniżeli zająć się bezpieczeństwem jazdy polegającej na wskazywaniu miejsc niebezpiecznych, kałuży na chodnikach, eliminowaniu melin, likwidacji pijaczków nikogo się nie bojących, likwidowaniu emisji toksycznych spalin itp. Jeżeli ktoś mi udowodni, że w tym całym cyrku nie chodzi o kasę do budżetu (bo na pewno nie o zdrowie społeczeństwa), to odszczekam to co napisałem.

pavv
pavv
5 lat temu

Drobne sprostowanie które umożliwi podważanie pomiaru:
1. Pomiar jest dokonywany za pomocą wizjera umieszczonego nad ekranem.
2. Wiązka laserowa przy dużych odległościach może namierzyć pojazd jadący obok