laser policja

Wraz z nowym rokiem Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wzbogaciła się o nowy sprzęt. Otóż do dyspozycji funkcjonariuszy jest laserowy miernik prędkości. Kierowcy, noga z gazu!

– Nowe urządzenie będzie zapewne hamowało kierowców ze zbyt „ciężką” nogą. Nie tylko rejestruje prędkość, ale także obraz – zaznacza sierżant sztabowy Marika Guzik-Gajda.

Mundurowi podczas tradycyjnych kontroli drogowych w wielu przypadkach zaskoczą kierowców. Nowoczesny radar łączy w sobie dwie funkcje – lasera oraz wideokamery. – Policjant z takim sprzętem w ręku może nie tylko dokonać pomiaru prędkości, ale również zarejestrować inne wykroczenia na drodze, np. rozmowę przez telefon, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, czy przejazd na czerwonym świetle – dodaje przedstawicielka KPP w Olkuszu.

Fot. KPP Olkusz

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
oloErnestdo RomkaRomualdpavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olo
olo

[quote name=”do Romka”]

1.W Niemczech lub Francji mandaty są kilka razy wyższe

W Niemczech i Francji wyższe są też zarobki. Co nie zmienia faktu że trzeba jeździć bezpiecznie

Ernest
Ernest

„to już zaczynaj szczekać…”
Nie podałeś żadnego powodu, abym to musiał uczynić. Twoja ślepa wiara we wszystko co niemieckie jest wysoko przebarwiona. Jednak gdy zobaczyłem jak 3 (słownie trzy radiowozy policyjne) zabezpieczały grupę wiernych z kościoła na smerfach podczas przejścia przez drogę szybkiego ruchu w dniu trzech króli to oniemiałem. Tylko do tej czynności „laser i kamera w jednym” chyba nie koniecznie była potrzebna.

do Romka
do Romka

[quote name=”Romuald”]Łatwiej i na pewno bezpieczniej, a już na pewno z korzyścią dla budżetu, jest kasować kierowców za przekroczenie prędkości nawet o kilka km., Jeżeli ktoś mi udowodni, że w tym całym cyrku nie chodzi o kasę do budżetu (bo na pewno nie o zdrowie społeczeństwa), to odszczekam to co napisałem.[/quote] to już zaczynaj szczekać…1.W Niemczech lub Francji mandaty są kilka razy wyższe2. W Polsce kierowcy jeżdżą jak barany…wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych,przekraczanie prędkości to norma…jest ograniczenie do 50 km/h w zabudowanym to wszyscy mnie wyprzedzają…brak szacunku do prawa i policji…w Niemczech na autostradzie nie ma ograniczenia prędkości ale wszędzie… Czytaj więcej »

Romuald
Romuald

Łatwiej i na pewno bezpieczniej, a już na pewno z korzyścią dla budżetu, jest kasować kierowców za przekroczenie prędkości nawet o kilka km., aniżeli zająć się bezpieczeństwem jazdy polegającej na wskazywaniu miejsc niebezpiecznych, kałuży na chodnikach, eliminowaniu melin, likwidacji pijaczków nikogo się nie bojących, likwidowaniu emisji toksycznych spalin itp. Jeżeli ktoś mi udowodni, że w tym całym cyrku nie chodzi o kasę do budżetu (bo na pewno nie o zdrowie społeczeństwa), to odszczekam to co napisałem.

pavv
pavv

Drobne sprostowanie które umożliwi podważanie pomiaru:
1. Pomiar jest dokonywany za pomocą wizjera umieszczonego nad ekranem.
2. Wiązka laserowa przy dużych odległościach może namierzyć pojazd jadący obok