wakacjewbibliotece2018

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaproponowała wszystkim dzieciom spędzającym lato w mieście wyjątkową formę spędzania wakacji. Patronat honorowy nad projektem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego. 

W lipcu dzieci od 10 do 13 lat wzięły udział w „Interaktywnych wtorkach” – zajęciach prowadzonych w Mediatece.

Z kolei w każdy lipcowy i sierpniowy czwartek i piątek „Wakacyjny wehikuł czasu” zabierał młodych  czytelników (w wieku od 8 do 12 lat) w podróż po najciekawszych momentach historii. Wspólnie odwiedziliśmy krainę dinozaurów, poznaliśmy tajemnice starożytnego Egiptu, braliśmy udział w starożytnej olimpiadzie greckiej, odkryliśmy tajemnice średniowiecznych zamków, odbyliśmy podróż szklakiem największych odkryć geograficznych, zapoznaliśmy się z muzycznym dziedzictwem barokowych geniuszy: Vivaldiego, Bacha i Händla, poznaliśmy najciekawsze wynalazki XIX i XX wieku oraz historię pisma, filmu, fotografii i motoryzacji. Uczestnicy projektu dowiedzieli się również jak obserwowano niebo dawniej i dziś, „odwiedzili” laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie oraz dowiedzieli się jak spędzano dzieciństwo w PRL-u. Stałym punktem wakacyjnych spotkań były również kreatywne warsztaty i zajęcia w Mediatece oraz w terenie.

Dodatkową atrakcją dla uczestników zajęć był również udział w spotkaniu z archeologiem dr. hab. Dariuszem Rozmusem, który wprowadził małych odkrywców w tajniki tego ciekawego zawodu oraz zajęciach prowadzonych przez olkuską Straż Miejską, w czasie których dzieci m.in. dzięki Miasteczku Umiejętności Drogowych poznały zasady ruchu drogowego, a także z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa nad wodą, w wodzie i na wodzie, w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Mali „podróżnicy” wzięli również udział w pokazowych zajęciach prowadzonych przez Akademię Robotyki w Olkuszu oraz  Akademię Twórczego Rozwoju BYSTRZAK w Olkuszu.
Podsumowaniem projektu była gra terenowa – Podróż wehikułem czasu, która odbyła się 31 sierpnia. 

Na zakończenie wszystkie dzieci biorące udział w akcji „Lato w Bibliotece”, otrzymały drobne upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Straż Miejską w Olkuszu, Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę.

Dziękujemy partnerom za zaangażowanie i interesujące zajęcia a wszystkim uczestnikom „WAKACYJNEGO WEHIKUŁU CZASU” za bardzo liczny udział w spotkaniach i zapraszamy na zajęcia w roku szkolnym!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze