Kilka tygodni temu informowaliśmy naszych Czytelników o sukcesie olkuskiej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, którym było 1. miejsce w Małopolsce i 13. w Polsce w rankingu bibliotek „Rzeczpospolitej”. Przekazujemy kolejne dobre informacje –  PiMBP w Olkuszu  została po raz siódmy laureatem Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2012/2013.

 

Olkuska biblioteka znalazła się w gronie najlepszych spośród 137 uczestniczących w konkursie instytucji z całego kraju. Nagrodą jest dyplom i książki. Komisja konkursowa argumentowała swój werdykt szczególnymi zasługami w propagowaniu idei czytania dzieciom poprzez kreatywne, pomysłowe i oryginalne działania, edukację dorosłych w zakresie efektów głośnego czytania i jego wpływu na zdrowie emocjonalne dzieci i młodzieży.

Biblioteka od dekady współpracuje z Fundacją ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” i co roku angażuje się w jej sztandarową akcję. W ubiegłym roku w głównej siedzibie biblioteki i jej filiach odbywały się spotkania, których główną ideą było zaszczepienie nawyku głośnego czytania.

Bibliotece gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze