Ponad 800 zawodników z całego kraju startowało w w Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, jakie odbyły się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Wśród startujących było ośmioro podopiecznych trenera Kazimierza Chechelskiego  z I.K.S.- u Olkusz. W na 3000 m wyróżnił się Bartosz Karoń, który czasem 8:56,95 s poprawił swój rekord życiowy o 17 sekund i zajął ósme miejsce. W gronie juniorów młodszych w biegach na dystansie 200 m najlepiej z olkuszan wypadł Rafał Graca, plasując się na 12. lokacie.

W tej kategorii  wiekowej startowali również Sylwia Solecka na 300 m (50.64 s, 20. miejsce), a na 600 m Wioletta Nowak (1:55,63 s, 21. miejsce) i Kacper Bielat (1:34,94 s, 32. miejsce). Wśród juniorów na dystansie 200 m Łukasz Gumółka uzyskał czas 24.61 s (25. miejsce), natomiast w biegu na 1500 m Marta Łaskawiec była 13. (5:37,46 s), a Paweł Łopuch 18. (4:37,23).

W Spale startowali też rezprezantanci LKS-u Kłos Olkusz. Największym sukcesem może pochwalić się Agata Ciempka, która w biegu na 1500 m zajęła 9. miejsce. Na tym samym dystansie jej klubowy kolega Grzegorz Majcherkiewicz dobiegł 10. na metę. Takie samo miejsce w biegach na 2000 m zajął Artur Januszek. Na 1000 m 16. lokata przypadła Mateuszowi Majcherkiewiczowi, 16. była też Aleksandra Cieślik. Wśród startujących na dystansie 300 m 17. była Aleksandra Mstowska, 28. Michał Górkiewicz, a 29. Przemysław Cieśla.