1

Letni Festiwal Organowy 2019 rozpoczął się 14 lipca o 19.00 koncertem w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Inauguracyjny koncert zagrali Krystyna Piech i Krzysztof Urbaniak.

Krzysztof Urbaniak, Kierownik Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Łodzi, zagrał na siedemnastowiecznych organy organach Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego. Teresa Piech, prowadząca w Akademii Muzycznej w Krakowie klasę skrzypiec barokowych, grała na skrzypcach barokowych z roku 1668, pochodzących z pracowni Antonia Marianiego z Pesaro.

2

To pierwszy ze wspaniałych koncertów, jakich będzie można posłuchać podczas tegorocznego festiwalu. Kolejne odbędą się w niedziele 21 lipca oraz 11 i 18 sierpnia o godz. 19.00.

6

Organizatorami Letniego Festiwalu Organowego są: Bazylika św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu i Stowarzyszenie na rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla w Olkuszu. Współorganizator – Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Patronat medialny: Przegląd Olkuski. Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

MOK Olkusz

8

3

4

5

7

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze