Miniony weekend w olkuskim skateparku upłynął pod znakiem sportów ekstremalnych. Olkuski Park Krajobrazowo – Rekreacyjny „Silver Park” odwiedzili pasjonaci wyczynowej jazdy na deskorolce i rowerach BMX z całego kraju. Wszystko za sprawą oficjalnych mistrzostw Polski, które odbyły się właśnie w naszym mieście!

Zeszły weekend w Olkuszu na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy pojawili się w olkuskim skateparku. W dniach 12 – 13 września po raz drugi odbył się Ogólnopolski Festiwal Sportów Ekstremalnych „Olkusz Silver Games”. W sobotę tematem przewodnim były zawody deskorolkowe, niedziela zaś była dniem zawodów BMX’ owych.

Pierwszego dnia w ramach cyklu Mistrzostw „Polish Skate Federation” najlepsi polscy deskorolkowcy mieli okazję wziąć udział w finale pierwszych oficjalnych Mistrzostw Polski. W tym roku, w ramach wcześniejszych eliminacji, które odbyły się podczas zawodów na terenie całego kraju, tzw. „dzikie karty”, czyli prawo do startu bezpośrednio w finale wywalczyli: Tomek Ziółkowski, Kacper Jakóbczyk, Andrzej Podsiadło, Andrzej Kwiatek, Szymon Kuś, Kuba Brniak, Marcin Myszka, Mateusz Kowalski i Patryk Stalmach.

Podczas finału w Olkuszu odbyły się dodatkowe eliminacje i do wymienionych skater’ów dołączyli jeszcze inni zawodnicy, którzy wzięli udział w walce o tytuł deskorolkowego Mistrza Polski. W wyniku ostrej rywalizacji pierwsze miejsce w zawodach zajął Przemek Wardęga. Miejsce drugie przypadło Marcinowi Myszce. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz „Matiz” Kowalski. Podczas zawodów odbyła się również konkurencja „Best Trick”, czyli zawody na najlepszą ewolucję wykonaną na ustalonej przez sędziów części parku.

Drugi dzień zawodów przyniósł kolejne ekstremalne wrażenia. W niedzielę 13 września w Olkuszu, w drugim dniu Festiwalu Sportów Ekstremalnych Olkusz Silver Games, odbyły się Ogólnopolskie Zawody w kategorii BMX.  W zawodach wystartowało wielu zawodników z Olkusza, w tym najmłodszy Benjamin Kaliś – 7 lat.

W tym roku Benjamin nie mógł jeszcze zawalczyć o miejsce w finale, ale pokazał, że wiele nauczył się  na zajęciach „Wakacyjnej Szkółki nauki jazdy na BMX” organizowanej na olkuskiej skateplazie w ramach programu Extreme City.

Zawody wygrał ubiegłoroczny zwycięzca Piotr Leszczyński z Bierunia, drugi był Bartosz Gajos z Olkusza, a trzeci Patryk Pięta – też z Olkusza.  Trzy kolejne miejsca zajęli Kamil Koćwin (Radomsko), Denis Migus (Racibórz) i Marcin Madejczyk (Bedzin).

Nagrodzono także trzy najlepsze tricki. Dwie  nagrody ufundowane przez sklep Manyfest BMX trafiły do Denisa Migusa i Patryka Pięty, trzeci Best Trick ufundowany przez Supersklep.pl otrzymał Piotr Leszczyński.

Festiwalowi sportów ekstremalnych towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji. Były to m.in.: darmowe warsztaty deskorolkowe „Skateboard School”, maraton indoor cycling, salsa&fitness oraz strefa dobrej zabawy dla dzieci. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, po zakończeniu zawodów, na terenie kompleksu odbyły się także koncerty muzyczne.

Ewolucje, które wykonywali zawodnicy przybyli do Olkusza spotkały się z dużym zainteresowaniem naszej lokalnej publiczności. Głównymi celami imprezy było popularyzacja sportów ekstremalnych, propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywizacja mieszkańców miasta.

Zawody zorganizowali: Stowarzyszenie Po Prostu Działaj z Olkusza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Stowarzyszenia Cool Team z Krakowa. Nagrody ufundowali Sklep Manyfest BMX – Szymon Osak, Etnies, Targi Expo Silesia z Sosnowca i Supersklep.pl.

{joomplu:54800}{joomplu:54792}{joomplu:54784}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stinek
stinek
6 lat temu

[quote name=”Wanker”] Młodzież w tym wieku nie ma prawa głosu w wyborach to można tego typu imprezy po prostu ,,olać,, [/quote] Ale fotkę do gazety mógłby sobie strzelić.

Wanker
Wanker
6 lat temu

[quote name=”stinek”]Nie było Osucha ani Kmity?! Niebywałe![/quote]
Młodzież w tym wieku nie ma prawa głosu w wyborach to można tego typu imprezy po prostu ,,olać,, inaczej mówiąc ta część społeczeństwa nie jest w obrębie zainteresowań pseudo posła…

loool
loool
6 lat temu

Bo się, gdzie indziej puszyli.

stinek
stinek
6 lat temu

Nie było Osucha ani Kmity?! Niebywałe!