Na ten mecz z niecierpliwością czekali wszyscy w olkuskim klubie. Szczególnie nasze szczypiornistki, które chciały zmazać plamę na honorze, jaką była sromotna porażka w Jeleniej Górze 32:23 w drugiej kolejce rozgrywek. SPR Olkusz wygrał mecz na szczycie I ligi grupy B z Finepharmem Jelenia Góra 37:32, dzięki czemu Strażniczki Srebrnego Grodu przerwę świąteczno-noworoczną spędzą na fotelu lidera.

Sobotni mecz miał nam pokazać w jakim miejscu obecnie znajduje się drużyna „Srebrnych Lwic”. I może na wszystkie pytania nie otrzymaliśmy odpowiedzi, ale wiemy na pewno, że czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo nie może być przypadkowe. Drużyna SPR-u z każdym dniem wraca na właściwe tory i przynajmniej do połowy stycznia (kiedy rozegrana zostanie 10. kolejka ligowa) Strażniczki Srebrnego Grodu zajmowały będą fotel lidera I ligi grupy B. Mamy nadzieję, że tak pozostanie już do końca rozgrywek. Sam mecz z Finepharem nie układał się po myśli gospodyń, praktycznie od samego początku. Czerwona kartka dla Doroty Krzymińskiej w 9 minucie, zapewne mocno namieszała w planach meczowych szkoleniowca olkuszanek, Krzysztofa Adamuszka. Jednak jego podopieczne pokazały, że potrafią radzić sobie i w takich sytuacjach. Teraz przed naszymi zawodniczkami zasłużona ligowa przerwa świąteczna, a już w nowym roku czekają nas dalsze emocje i walka o utrzymanie pozycji lidera. W ostatnim meczu ligowym 2010 roku najskuteczniejszą zawodniczką SPR-u była Monika Twarowska (9/2), natomiast wśród zawodniczek Finepharm’u Agata Pawliszak (7) i Kinga Ślusarczyk (7/2).

Źródło: SPR Olkusz