Olkusz

„Stoi na stacji lokomotywa…” – któż nie zna tego utworu? Tradycyjnie, z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, na rynku w Olkuszu wspólnie odczytano ten znany wiersz Juliana Tuwima w ramach akcji „Cały Olkusz czyta dzieciom”. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano ponadto szereg atrakcji. Patronat medialny nad akcją objęła redakcja Przeglądu Olkuskiego.

W poniedziałkowe przedpołudnie na rynek licznie przybyły przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas szkół podstawowych: cześć z nich przebrana była za bajkowe postacie.

„Dzisiejsze wydarzenie kończy obchody XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Naszą imprezę zaszczyciło dzisiaj wielu wspaniałych gości oraz znamienite osobowości Olkusza. Zgodnie z tradycją, imprezy plenerowe organizowane w tygodniu czytania dzieciom zawsze rozpoczynamy w całej Polsce, już od 22 lat, głośnym przeczytaniem «Lokomotywy» Juliana Tuwima” – zaprosiła do udziału w imprezie dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu Beata Dziąbek.

„Amerykańska aktorka teatralna i telewizyjna Helen Heyes powiedziała, że kiedy książki są otwarte, odkrywasz, że masz skrzydła. Dziś wspólnie otwieramy te skrzydła naszym dzieciom. Chcemy wspólnie zachęcić do tego, aby cały Olkusz czytał dzieciom nie tylko od święta, ale na co dzień. Serdecznie zachęcam do wspólnej lektury!” – tak zebranych na rynku gości powitał natomiast Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, który sprawował patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

Kolejne strofy „Lokomotywy” odczytali: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Olkusz Marcin Wiercioch, Sekretarz Miasta i Gminy Olkusz Katarzyna Bożek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu Tadeusz Chwast, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Izabela Mosur, przedstawiciel Banku PKO SA Zbigniew Urbański, dyrektor Centrum Helen Doron Olkusz i Matematyka MathRiders Olkusz Tatiana Redel, prezes zarządu Wydawnictwa Neon Sp. z o. o. i redaktor Gazety Olkuskiej Miłosz Pałka oraz dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu Beata Dziąbek.

W poniedziałkowe przedpołudnie na licznie zgromadzone na rynku dzieci czekało także wiele atrakcji: wszyscy świetnie bawili się podczas interaktywnego koncertu w wykonaniu Teatru TAK – FIONKA DZIECIOM, a przez cały czas dla wszystkich zainteresowanych dostępne były stoiska szkoły Centrum Helen Doron Olkusz, Matematyka MathRiders Olkusz oraz Banku PKO SA. Nie zabrakło również stoiska organizatora wydarzenia, czyli Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, która przygotowała bajkowe konkursy dla dzieci.

"Stoi na stacji lokomotywa..." - któż nie zna tego utworu? Tradycyjnie, z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, na rynku w Olkuszu wspólnie odczytano ten znany wiersz Juliana Tuwima. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano ponadto szereg atrakcji. Patronat medialny nad akcją objęła redakcja Przeglądu Olkuskiego.
« 4 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze