Mieszkańcy Ryczówka i okolic bawili się wspólnie na majówce połączonej z Targami dla Przedsiębiorczości. Oprócz dobrej zabawy mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się, jak skutecznie pozyskać unijne pieniądze na otwarcie własnego biznesu oraz w jaki sposób rozpocząć działalność gospodarczą.

 

– Chcieliśmy zorganizować taką imprezę kulturalną, która rozpowszechniałaby wśród mieszkańców lokalną tradycję i jednocześnie promowała przedsiębiorczość, a także integrowała mieszkańców – podsumowują Renata i Marek Piłkowie, współorganizatorzy „Majówki w Ryczówku”.

Panie z Koła Gospodyń Wiejski z tej miejscowości przygotowały dla mieszkańców lokalne, certyfikowane specjały, wśród których znalazły się między innymi: smalec jurajski, pierogi z kaszą gryczaną i wołowiną okraszone boczkiem oraz nalewki. Moc atrakcji czekała na najmłodszych uczestników imprezy, którzy bezpłatnie mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i pojeździć na elektrycznym byku. Podczas majówki na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie, KGW Rodaki, zespół Rodaczanie, Chór Ziemi Kluczewskiej i grupa Tesamee. Wieczorami wszyscy bawili się z zespołem Soleo i kapelą góralską Grapa.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął „Przegląd Olkuski”. W organizację zaangażowali się: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ryczówka „Kuźnia” w Ryczówku. Projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
harper
harper
11 lat temu

napiszcie o tym co się działo tam w sobote ok 24 :/