pasy malowanie1

Oznakowanie poziome na drogach gminy Olkusz zgodnie z wiosennymi zapowiedziami miało zostać uzupełnione w maju. Mamy połowę lipca, a pasy ruchu dla kierowców oraz „zebry” dla pieszych w wielu miejscach nadal są niewidoczne. Dlaczego?

– Odnowienie oznakowania poziomego nastąpi, gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą. Niestety, ostatnie ulewne deszcze skutecznie uniemożliwiają wykonywanie tego typu prac. By zapewnić odpowiednią ich jakość, musimy poczekać na ustanie opadów oraz wyschnięcie nawierzchni. Wtedy też będziemy mieli pewność, że – w przypadku gdyby pasy zbyt szybko się ścierały – możliwe będzie egzekwowanie ewentualnych uzupełnień gwarancyjnych – zapewnia Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

Niesprzyjająca aura to tylko jeden powód opóźnień w malowaniu ulic. Drugim była trudność w wyłonieniu wykonawcy oznakowania poziomego. – Byliśmy zmuszeni powtórzyć procedurę przetargu na wykonanie prac – dodaje Michał Latos.

Podobne problemy mieli przedstawiciele Zarządu Drogowego odpowiedzialnego za utrzymanie dróg powiatowych. Jednak wkrótce i na tych traktach oznakowanie zostanie odnowione. Kierowcy oraz piesi wreszcie będą mogli odetchnąć z ulgą.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lokkoo
Lokkoo
4 lat temu

Ciekawa sprawa jak „sukces” UMiG to zawsze wypowiada się Pan Burmistrz, jak coś dzieje się złego to Pan Rzecznik. Taki zabieg,ktoś jest niekonsekwentny lub boi się odpowiedzialności za swoje czyny.