wasze interwencje nowe

Do naszej redakcji wpłynął list od mieszkańca ul. Żeromskiego z prośbą o interwencję: – W imieniu mieszkańców ulicy Żeromskiego pytam, czy w najbliższym czasie możemy się spodziewać remontu nawierzchni i nowych miejsc parkingowych na tamtym terenie? Pracownicy szkół oraz rodzice przywożący dzieci na lekcje zabierają miejsca mieszkańcom. Stan drogi też woła o pomstę do nieba – alarmuje jeden z lokatorów bloku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie SP 10 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

Pytania skierowaliśmy do adresata, a więc Wydziału Drogowego w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz. Z pewnością nie na taką odpowiedź nasz Czytelnik liczył.

– W tegorocznym budżecie uchwalonym przez Radę Miejską w Olkuszu nie przewidziano przebudowy ul. Żeromskiego. W naszym mieście dostrzegamy wiele potrzeb – również w zakresie remontów drogowych, jednak z uwagi na ograniczone środki w budżecie – nie da się wykonać ich wszystkich od ręki – wyjaśnia Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

Gruntowną przebudowę zastąpią środki doraźne, a więc łatanie dziur. – Po ustaniu deszczów, we wskazanym miejscu planowane jest uzupełnienie ubytków w jezdni – dodaje przedstawiciel urzędu.

Podsumowując, mieszkańcy ul. Żeromskiego, liczący na poważne inwestycje w swoim najbliższym otoczeniu muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne decyzje radnych i burmistrza, którym jak wiadomo tej jesieni kończy się czteroletnia kadencja.

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
babcia z wózkiemObywatelRaDio WoxStefanŻe-romski Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Że-romski
Że-romski

A jak zostanie rozwiązany problem
blokowania miejsc parkingowych przez pracowników szkoły? :-*
Mam pomysł:
wykup miejsca parkingowego przez mieszkańca ,
namalowanie koperty ze znakiem rejestracyjnym auto osoby wnoszącej opłatę
🙂 🙂 🙂
Do w/w pomysłu roszczę sobie wszelkie prawa

Stefan
Stefan

Przecież starosta chce na Żeromskiego polac manewrowy zrobić dla osrodka egzaminacyjnego to z parkingiem się moga mieszkańcy pożegnać. Będą tam stały samochody ośrodka a i pewnie odjazd będą musiały jakiś mieć to te miejsca beda zamienione na drogę

RaDio Wox
RaDio Wox

Ale jaja… Jak chwalić się to Burmistrz… jak czekać to przez Rade.
PO.. bądźcie obiektywni.

Obywatel
Obywatel

A co z ulicą Żeromskiego i Baczyńskiego – dziura na dziurze, miejsc parkingowych brak, po co jest ta wysepka, która jest miejscem do parkowania. Ulica Żeromskiego nikogo nie interesuje od lat. Stan chodników i ulicy jest katastrofalny.

babcia z wózkiem
babcia z wózkiem

Kiedy wreszcie p Starosto,p Burmistrzu ,w Powiecie i Mieście przestanie być aktualne hasło : skuwamy krawężniki.Kiedy wreszcie?

babcia z wózkiem
babcia z wózkiem

Moderacja się czepia słowa „s-k-u-w-a-m-y”