wasze interwencje nowe

Do naszej redakcji wpłynął list od mieszkańca ul. Żeromskiego z prośbą o interwencję: – W imieniu mieszkańców ulicy Żeromskiego pytam, czy w najbliższym czasie możemy się spodziewać remontu nawierzchni i nowych miejsc parkingowych na tamtym terenie? Pracownicy szkół oraz rodzice przywożący dzieci na lekcje zabierają miejsca mieszkańcom. Stan drogi też woła o pomstę do nieba – alarmuje jeden z lokatorów bloku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie SP 10 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

Pytania skierowaliśmy do adresata, a więc Wydziału Drogowego w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz. Z pewnością nie na taką odpowiedź nasz Czytelnik liczył.

– W tegorocznym budżecie uchwalonym przez Radę Miejską w Olkuszu nie przewidziano przebudowy ul. Żeromskiego. W naszym mieście dostrzegamy wiele potrzeb – również w zakresie remontów drogowych, jednak z uwagi na ograniczone środki w budżecie – nie da się wykonać ich wszystkich od ręki – wyjaśnia Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

Gruntowną przebudowę zastąpią środki doraźne, a więc łatanie dziur. – Po ustaniu deszczów, we wskazanym miejscu planowane jest uzupełnienie ubytków w jezdni – dodaje przedstawiciel urzędu.

Podsumowując, mieszkańcy ul. Żeromskiego, liczący na poważne inwestycje w swoim najbliższym otoczeniu muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne decyzje radnych i burmistrza, którym jak wiadomo tej jesieni kończy się czteroletnia kadencja.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
babcia z wózkiem
babcia z wózkiem
4 lat temu

Moderacja się czepia słowa „s-k-u-w-a-m-y”

babcia z wózkiem
babcia z wózkiem
4 lat temu

Kiedy wreszcie p Starosto,p Burmistrzu ,w Powiecie i Mieście przestanie być aktualne hasło : skuwamy krawężniki.Kiedy wreszcie?

Obywatel
Obywatel
4 lat temu

A co z ulicą Żeromskiego i Baczyńskiego – dziura na dziurze, miejsc parkingowych brak, po co jest ta wysepka, która jest miejscem do parkowania. Ulica Żeromskiego nikogo nie interesuje od lat. Stan chodników i ulicy jest katastrofalny.

RaDio Wox
RaDio Wox
4 lat temu

Ale jaja… Jak chwalić się to Burmistrz… jak czekać to przez Rade.
PO.. bądźcie obiektywni.

Stefan
Stefan
4 lat temu

Przecież starosta chce na Żeromskiego polac manewrowy zrobić dla osrodka egzaminacyjnego to z parkingiem się moga mieszkańcy pożegnać. Będą tam stały samochody ośrodka a i pewnie odjazd będą musiały jakiś mieć to te miejsca beda zamienione na drogę

Że-romski
Że-romski
4 lat temu

A jak zostanie rozwiązany problem
blokowania miejsc parkingowych przez pracowników szkoły? :-*
Mam pomysł:
wykup miejsca parkingowego przez mieszkańca ,
namalowanie koperty ze znakiem rejestracyjnym auto osoby wnoszącej opłatę
🙂 🙂 🙂
Do w/w pomysłu roszczę sobie wszelkie prawa